Wydarzenia i aktualności


Aktualizacja 11 marca  2019 r. (webmaster Marcin Strzelczyk, korekta Jacek Kucharczyk)

Lubuski Konkurs Recytatorski

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI
etap gminny i powiatowy


25 marca bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, z ramienia Gminnego Ośrodka Kultury, dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowanego w województwie lubuskim.
Recytatorzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas I – III, następnie reprezentanci klas IV – VI, a w trzeciej części uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum. Emocje były ogromne – wszyscy uczestnicy byli bardzo zmobilizowani i wypadli wspaniale. Wśród występujących dało się zauważyć wiele prawdziwych talentów aktorskich. Recytujących oceniało jury w składzie: Bogumiła Hajdasz (pisarka mieszkająca w Świdnicy), Ewa Sułek-Mulawa (opiekun Biblioteki Szkolno-Publicznej w Słonem) i Renata Szymula (nauczyciel-bibliotekarz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy). W trakcie obrad jury uczniowie rozmawiali z panią Pauliną Sidoruk (specjalistą ds. organizacji imprez GOK).
Do etapu powiatowego nominowani zostali:
1 grupa wiekowa (klasy I – III)
III miejsce – Aurelia Moszonka, kl. I b
2 grupa wiekowa (klasy IV – VI)
I miejsce – Alicja Kołodziej, kl. VI a
II miejsce – Oliwia Rożniatowska, kl. V a
III miejsce – Milena Rożniatowska, kl. VI b
3 grupa wiekowa (klasy VII, VIII i III gimnazjum)
I miejsce – Barbara Niedźwiecka, kl. VIII b
II miejsce – Hanna Łotocka, kl. VII a
III miejsce – Przemysław Misiura, kl. III A

Po gminnym etapie konkursu uczniowie pod opieką nauczycieli polonistów przygotowywali się do etapu powiatowego LKR. Uczniom, chcącym wypaść jak najlepiej w etapie powiatowym, indywidualnych porad udzielała pani bibliotekarka Renata Szymula.
W czwartek, 28 lutego, w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się etap powiatowy LKR. Wzięło w nim udział sześciu reprezentantów naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Alicja Kołodziej z kl. VI a.
Niestety, nie wystąpimy w kolejnym etapie LKR, ale i tak jesteśmy dumni z uczestników, ponieważ przygotowali piękne, trudne wiersze, dopasowane do swojej kategorii wiekowej, które przepięknie zaprezentowali przed jury.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy wygranej w kolejnej edycji konkursu.

https://photos.app.goo.gl/aik2YRTYTD82PYph6

11.03.2019 r. Zespół humanistyczny

Chroń dziecięcy uśmiech

4 marca, w ramach programu edukacyjnego "Chroń dziecięce uśmiechy", uczniowie klasy 1 a odwiedzili gabinet stomatologiczny. Pani doktor opowiedziała dzieciom o swojej pracy i uświadomiła, jak ważna jest regularna kontrola zębów u lekarza dentysty. Opowiedziała o zagrożeniu wynikającym z unikania wizyty w gabinecie. Dziękujemy pani doktor za miłą atmosferę i ważne wskazówki dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Od dziś wizyta u dentysty nie będzie już taka straszna.

10.03.2019 r. E. Brzezińska

Bal karnawałowy

W czwartek, 28 lutego, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas I – III. Tańce, prowadzone przez panią Mariolę Zapotoczną, konkursy taneczne, prezentacja pięknych strojów, loteria fantowa przygotowana przez wychowawczynie świetlicy, słodki poczęstunek w klasach, przepyszne pączki i chrusty to atrakcje towarzyszące w tym dniu naszym wychowankom. Podczas balu przebierańców odbyła się również zabawa w języku angielskim, którą przeprowadziła pani Danuta Warecka. Dzieci wspólnie zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Baby Shark”. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyborów króla i królowej balu. W tym roku zwyciężyła uczennica klasy 3 – Ewa Kołodziej, przebrana za baletnicę i uczeń klasy 2 – Hubert Świerkowski – pogromca smoków. Zwycięzcom gratulujemy.



10.03.2019 r. wychowawczynie klas 1-3, wychowawcy świetlicy

 Obiady w marcu

Opłaty za miesiąc marzec 2019 r.
 
przedszkole -  31,5 zł
szkoła - 63 zł

21 dni


Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

4.03.2019 r.

Wielki sukces naszego ucznia

Jakub Szyja, uczeń klasy III A, zajął pierwsze miejsce w Olimpiadzie Franciszkańskiej w etapie diecezjalnym i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Zakres wiedzy sprawdzanej podczas olimpiady obejmował znajomość faktów z życia świętego Maksymiliana Marii Kolbego oraz Pisma Świętego – Ewangelia według św. Mateusza. Finał odbędzie się w Siedlcach pod koniec marca – już teraz trzymajmy kciuki!



01.03.2019 r. W.Tkaczyk

Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej

14 lutego, już po raz trzeci, odbył się w naszej szkole Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej. Wybór piosenek i formę prezentacji pozostawiliśmy klasom. Do zabawy przystąpiło dwanaście klas, które zaprezentowały następujący repertuar:
1.    4 a: Ich Troje: „Zawsze z Tobą…”
2.    4 b: Rotary:  „Na jednej z dzikich plaż”
3.    5 a: A. Wyszkoni: „Biegnij przed siebie”
4.    5 b: E. Farna: „Echo”
5.    5 c: Z. Martyniuk: „Przez te oczy zielone”
6.    6 a: „Lubiła tańczyć”
7.    6 b: Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty”
8.    7 a: Brathanki: „W kinie, w Lublinie”
9.    7 b: „Zbuntowany anioł”
10.     8 b: Mig: „Miód malina”
11.    III A: Lady Pank:  „Kryzysowa narzeczona”
12.    III B: Ich Troje: „Zawsze z Tobą…”
Po raz pierwszy część klas przedstawiła swoje piosenki przy akompaniamencie pana Dominika Rajchela – nauczyciela muzyki, który towarzyszył wykonawcom, grając na pianinie lub gitarze. 
Różnorodność utworów pozwoliła świetnie się bawić wszystkim uczestnikom, szczególnie uczniom klas 1 – 3, którzy wspaniale dopingowali starszym klasom.
Wybór zwycięzcy jak zawsze była trudny. Komisja w składzie: L. Reimann, S. Weise, E. Janecka i W. Tkaczyk zdecydowali, że pierwsze miejsce zajęła klasa III A, drugie miejsce – klasa 4 a, trzecie miejsce – III B, natomiast wyróżnienie otrzymała klasa 6 b.
A ponieważ był to wyjątkowy i nietypowy dzień w naszej szkole, to wbrew zasadzie „wszystko, co dobre, szybko się kończy” przedłużyliśmy imprezę, organizując podczas piątej lekcji zabawę taneczną.

https://photos.app.goo.gl/mqF5AufSpnCfSrJq8

01.03.2019 r. opiekunowie SU

Wyjazd klas 7 na lodowisko

13 lutego dla klas 7 a i 7 b nie był dniem pechowym. Uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas na lodowisku w Zielonej Górze. Mimo iż aura nie wydawała się być sprzyjająca, zabawy było co niemiara. Chociaż uczniowie złapali sporo „zająców” podczas upadków, bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie.

https://photos.app.goo.gl/wDWmgfoj4v5NgUQm8


01.03.2019 r. A.Lisiecka, K.Olichwer

Dni Zdrowia XIV edycja


Plan  "Dni Zdrowia" w dniach 20 - 22 marca 2019 r.

01.03.2019 r. M.Furmanek

Sukcesy naszych uczniów



26.02.2019 r.

W Krainie Eksperymentów

W piątek, 15 lutego 2019 roku, klasy  I – III  brały udział w spotkaniu „W Krainie Eksperymentów”. Tematem warsztatów była odpowiedź na  pytanie:  „Czy kapusta ma „peHa?”. Dzieci poznały znaczenie symbolu pH oraz podzieliły produkty pod względem ich kwasowości i zasadowości. Jednak główną atrakcją było samodzielne wykonanie eksperymentu i odpowiedź na powyższe pytanie. Dodatkowo wykonaliśmy „światła drogowe” za pomocą wody, glukozy i proszku do czyszczenia rur. Jak zwykle – były to ekscytujące zajęcia w naukowej atmosferze.



24.02.2019 r. wychowawczynie klas 1-3

Cykl spotkań "Z rodzicami przez rok szkolny"

W lutym ruszył cykl spotkań pt.:  „Z rodzicami przez rok szkolny". Aktywny udział rodziców w życiu klasy to doskonała forma integrowania się całej grupy klasowej. Aby klasa lepiej działała, są potrzebne aktywność, kreatywność i chęć do działania ludzi ją tworzących. Rodzice w rozmaity sposób włączyli się w działania klasy. Cykl spotkań rozpoczął pan Adam Nowacki wraz z synem Julkiem.  Gość wyjaśnił uczniom, na jakie kategorie i podkategorie możemy podzielić każdy z prezentowanych przez niego instrumentów. Dzieci mogły również spróbować swoich sił i zagrać na perkusji. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. Dziękujemy panu Adamowi oraz Julkowi za inspirujące spotkanie.



24.02.2019 r. wychowawcy klas 1-3

Walentynkowy Turniej Sportowy dla klas 4

Z okazji Walentynek odbył się turniej klas IV w unihokeja. Rywalizacja miała na celu: integrację społeczności ucniowskiej, wspólną zabawę, współdziałanie w zespole, akceptację siebie i innych, stosowanie zasady „fair play” oraz propagowanie kultury kibicowania.  Chłopcy i dziewcząta rywalizowali o wspólny wynik dla swojej klasy. Dziwczęta z kl. IV b po karnych wygrały 2:1, w meczu chłopców prym wiodła kl. IVa pokonując IVb 2:0. Łączny wynik 3:2 okazał się korzystniejszy dla kl. IVa, króra wygrała turniej.



24.02.2019 r. M. Furmanek

Szkolne Walentynki

Początki walentynek sięgają średniowiecza a wywodzą się z Anglii. W Polsce obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy, bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci.
Przodkiem tego święta w Polsce były "Kupały". W tym czasie panny na wydaniu, aby zwrócić uwagę kawalerów, stosowały magiczne sposoby np. wrzucały im do herbaty kostkę cukru, którą wcześniej przez 9 dni nosiły pod pachą. Z całego serca odradzamy wam stosowania takich metod!

14 lutego z okazji Walentynek  wolontariusze Szkolnego Wolontariatu  zorganizowali sprzedaż kartek walentynkowych, których autorami byli między innymi nasi uczniowie oraz kiermasz pysznych domowych ciast. Działała również tradycyjnie poczta walentynkowa, która niejednej osobie sprawiła zaskakującą radość! Akcja oprócz miłego dnia i dobrych uczuć miała na celu zebranie pieniędzy na dofinansowanie wycieczek szkolnych naszym uczniom, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo wszystkim dziękujemy!



24.02.2019 r. M.Furmanek

W Krainie Eksperymentów

W czwartek, 31 stycznia, odbyło się w klasie 1B kolejne spotkanie „W Krainie Eksperymentów”. Tematem warsztatów były śnieg i lód. Dzieci badały właściwości lodu, między innymi kolorując go. Sprawiły, że kostki lodu przyczepiły się do wędki. Następnie samodzielnie zrobiły sztuczny śnieg i ulepiły z niego bałwana. Jak zwykle były to ekscytujące zajęcia w naukowej atmosferze.



10.02.2019 r. Mariola Zapotoczna.

WOŚP

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wolontariusze dzielnie kwestowali. Nasi pierwszoklasiści, pod opieka pani Marioli Zapotocznej, zaprezentowali się w tańcach ludowych. Zaśpiewali również w języku angielskim piosenkę pod tytułem „Baby Shark”, którą przygotowała pani Danuta Warecka – nauczyciel języka angielskiego. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i masek dla dzieci.


10.02.2019 r. Danuta Warecka, Mariola Zapotoczna

100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości - Piękna Niepodległa

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski klasa III przystąpiła w zeszłym roku do realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości – PIEKNA NIEPODLEGŁA”
Projekt polega na wymianie pocztówek pomiędzy zgłoszonymi szkołami oraz stworzenie pocztówkowej mapy Polski. Każda zgłoszona placówka otrzymuje listę 100 szkół biorących udział w projekcie, ułożonej według kolejności zgłoszeń. W ramach korespondencji wysyłamy kartki, które powinny pokazywać uroki miejscowości, najbliższej okolicy. To, czym chcemy się pochwalić i pokazać, jak pięknym krajem jest nasza Ojczyzna. Następnie czekamy na odpowiedź.  Po zakończeniu i rozesłaniu kartek wysyłamy zaświadczenie o tym, że dana szkoła i wychowawca ze swoją klasą brali udział w takim projekcie.
W projekcie mogą brać udział oddziały przedszkolne, klasy I – III oraz IV – VIII, ale głównym koordynatorem w swojej placówce jest osoba zgłaszająca. Realizacja projektu: wrzesień 2018 r. – grudzień 2019 r.

Harmonogram działań wraz z opisem i listą szkół biorących udział w projekcie można znaleźć w linku poniżej:
https://docs.google.com/document/d/1BfF3nu-XEk9ox4NJNq1PcDrhPfQv8VDfITH5om87sv4/edit

https://docs.google.com/document/d/1cM7-d6cxdda3jr0piCY0H79vXdtaa6KrCL2XxrjFa04/edit


10.02.2019 r. Danuta Warecka

Spotkanie z rodzicami w przedszkolu

Znane od setek lat słowa: „Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania” wciąż są aktualne. Takie szczęście i długotrwałą radość było widać na spotkaniu 2 lutego 2019 roku w Przedszkolu Publicznym w Świdnicy. Gościliśmy naszych wspaniałych rodziców, którzy z tak wielkim zaangażowaniem zmienili  placówkę w bajkowy, piękny i przyjazny dzieciom świat.


[zobacz więcej]

6.02.2019 r. Liliana Reimann

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego EDI

Dnia 20 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego EDI. Uczeń klasy 5B – Dorian Gil zdobył  piąte miejsce w Polsce. W tej grupie wiekowej brało udział  1452 uczniów z całego kraju. Uczeń tej samej klasy – Mateusz Mierzwa, jest na miejscu 13.
Uczennica klasy 7A – Saffiyya  Shahabi,  uplasowała się także na miejscu piątym; w jej grupie wiekowej brało udział 966 siódmoklasistów.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

30.01.2019 r. Anita Kucharczyk

Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

W okresie ferii zimowych w hali sportowej Świdniczanka przy Zespołu Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Świdnicy odbywały się bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Nauczycielki wychowania fizycznego: Małgorzata Furmanek i Ewelina Janecka przygotowały urozmaicony program zajęć, by dzieci w sposób aktywny spędziły wolny czas od nauki. Ideą przyświecającą tegorocznym feriom zimowym była bezpieczna zabawa poprzez sport, rozwijanie aktywności fizycznej.  Cieszy fakt, że duża grupa dzieci i młodzieży w tym absolwentów naszej szkoły, skorzystała z tej formy wypoczynku a jednocześnie udowodniła, że sport nadal jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego.

zobacz więcej

28.01.2019 r. Małgorzata Furmanek, Ewelina Janecka

"Z ortografią na ty"

Jeszcze przed feriami, 8 stycznia, uczniowie klas 4 – 7 wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym pt. „Z ortografią na ty”.  Była to znakomita lekcja ortografii i patriotyzmu.  Uczestnicy konkursu oddawali się refleksji nad językiem ojczystym, jednocześnie poznając historię, ponieważ tekst dyktanda pt. „Wygrał Polskę na fortepianie”  poświęcony był Ignacemu Janowi Paderewskiemu i wydarzeniom związanym  z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. 

 

Oto najlepsi z klas  6 – 7:

I miejsce:

Aleksandra Głowacka (kl. 7a), Ala Kołodziej (kl. 6a)

II miejsce:

Agata Häusler (kl. 7b), Aida Aławerdian (kl. 6a)

III miejsce:

Saffiyya Shahabi (7a), Patrycja Szymczak (7b)

 

Na poziomie klas 4 – 5 najwyższe miejsca zajęli:

I miejsce:

Jakub Makowski (kl. 5c)

II miejsce:

Oliwia Rożniatowska (kl. 5a)

III miejsce:

Dominika Surynt (kl. 4a)

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


28.01.2019 r. Marta Karpińska - Lizurek

Komputerowe ferie

W dniach 14 – 18 stycznia uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w bardzo interesujących,
a zarazem innowacyjnych zajęciach komputerowych. Tematem przewodnim były nowe technologie oraz kodowanie.

Celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier
i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek
i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft czy Disney.

Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

Uczniowie zapoznali się także ze Scottie Go!, czyli innowacyjną grą do nauki programowania, która jest połączeniem kartonowych klocków, za pomocą których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Dodatkowych wrażeń dostarczył robot Photon, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

A na deser były zabawy połączone z nauką,  na 55 calowym monitorze dotykowym.

galeria zdjęć

26.01.2019 r. Marcin Strzelczyk

Obiady w lutym

Opłaty za miesiąc luty 2019 r.  (20 dni)
  • Przedszkole - 30 zł;
  • Szkoła - 60 zł;
  • Płatne do 15 lutego
Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

25.01.2019 r

Aktualny plan lekcji od 28 stycznia 2019 r.

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji, który będzie obowiązywał
po feriach zimowych.



Aktualny plan lekcji ważny od 28 stycznia 2019 r.


Nowy plan dostępny także w Uonet+.

24.01.2019 r.

Ogłoszenie o naborze na rok szkolny 2019/2020



Harmonogram rekrutacji

Wzory podań

Deklaracja woli kontynowania nauki w przedszkolu


10.01.2019 r.

Ogłoszenie o dyskotece

Kochani uczniowie!!

W pierwszy piątek po feriach (01.02.2019 r.) odbędzie się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 SP oraz III gimnazjum. Będzie to pierwsza w tym roku szkolnym zabawa, dlatego im więcej Was będzie , drodzy uczniowie, tym parkiet szybko zapełni się tańczącymi.  Wszyscy przybądźcie na godzinę 15:00. Planowany koniec to godzina 18:00. 

 Ważna informacja!!!

Jeżeli chcesz uczestniczyć w dyskotece należy:

- wpłacić skarbnikowi w swojej klasie 3 zł,

- przekazać wychowawcy klasy wypełnioną i podpisaną przez rodziców zgodę, która znajduje się
w załączniku.

 pobierz zgodę na dyskotekę                                                                          

Opiekunowie SU

10.01.2019 r.

"Mój jeden dzień na wsi"



8.01.2019 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy z WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy. Koncerty, wystawy, wyjątkowi goście, zaskakujące wydarzenia, niezwykłe licytacje.Tym razem zbierane będą fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych dla dzieci małych i bez focha – Moje dzieciaki Hanka, Amelia, Alicja, Julka, Michał, Dominika i jeszcze kilkoro z chęcią oddały własnoręcznie wytworzone prace artystyczne na ten wspaniały cel. Jak sami mówią tegoroczne hasło jest idealne dla wszystkich "pomaganie jest dziecinnie proste" więc i wy pomóżcie, licytujcie nasze małe dzieła. Zapraszamy 13 stycznia sala gimnastyczna naszej szkoły.  

prace na licytację

8.01.2019 r. Renata Uss-Wocial

Obiady w styczniu


Opłaty za miesiąc styczeń 2019 r.  (12 dni)

  • Przedszkole - 18 zł;
  • Szkoła - 36 zł;
  • Płatne do 15 stycznia
Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

1.01.2019 r.

Ferie zimowe w naszej szkole

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 18 stycznia 2019 r. będą odbywały się:

  • zajęcia sportowe - od 9:00 do 12:00
  • zajęcia komputerowe - od 9:00 do 12:00

W drugim tygodniu ferii zimowych od 21 do 25 stycznia 2019 r. będą odbywały się:
  • zajęcia sportowe - od 9:00 do 12:00





sportowe ferie



komputerowe ferie
1.01.2019 r.

Dziennik Uonet+


Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

Zazwyczaj po aktualizacji dziennika Uonet+ Vulcana pojawia się taki obrazek:



Jeśli pojawia się dłuższy czas, wystarczy wykasować historię przeglądania, pamięć podręczną  oraz "ciasteczka" w swojej  przeglądarce.

Proszę pamiętać, że wszystkie aktualizacje, usprawnienia, utrudnienia są po stronie dostawcy dziennika, firmy Vulcan.
1.01.2019 r.

Wigilijnie u nauczycieli

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyło się dziś – 21 bm. spotkanie wigilijne nauczycieli, na które został zaproszony Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański. Po złożeniu życzeń przez wójta, dyrektor Zespołu Lilianę Reimann oraz proboszcza świdnickiej parafii Roberta Tomalkę wszyscy podzielili się opłatkiem i spróbowali wigilijnych potraw.


21.12.2018 r. żródło Gmina Świdnica

Wspólne kolędowanie

Nasza szkolna tradycja. Wspólne śpiewanie kolęd.


21.12.2018 r.

Święta tuż-tuż...

W piątkowe popołudnie uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się, by wspólnie przygotować stroiki bożonarodzeniowe. W miłej, świątecznej atmosferze powstały piękne dzieła, które można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy. Stroiki będą zdobiły świąteczne stoły naszych uczniów i ich rodzin.


21.12.2018 r.
wychowawczyni klasy 2

Agnieszka Marczewska

Sukces uczennicy Michaliny Zarzyckiej

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił konkurs pod hasłem "Smacznie, zdrowo - NARODOWO". Wzięło w nim udział troje dzieci z klasy 1 B. Miło nam ogłosić, że Michalina Zarzycka zajęła w tym konkursie pierwsze miejsce!!! Otrzymała główną nagrodę  -  piękny rower, po który pojechała do Gorzowa Wielkopolskiego. Gratulujemy sukcesu!



21.12.2018 r. Mariola Zapotoczna


Wykład "Polskie symbole narodowe"

Dnia 12.12. 2018 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Bogumiła Burda, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Młodzież wysłuchała wykładu zatytułowanego „Polskie symbole narodowe”.
W czasie spotkania  uczniowie mieli okazję poznać historię symboli narodowych państwa polskiego. Dziękujemy za bardzo ciekawe i inspirujące wystąpienie.

20.12.2018 r. Ewelina Bryś

Podsumowanie akcji Wolontariuszy

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie z sukcesem zakończona została akcja charytatywna „Mikołajki dobrego serca”, od lat prowadzona przez Szkolny Wolontariat.  Prace koordynowali wolontariusze z gimnazjum i szkoły podstawowej.

W zespołach klasowych gromadzono słodycze, trwałe artykuły spożywcze oraz zabawki.
Dochód z kiermaszu ciast również przeznaczono na paczki   świąteczne dla potrzebujących.   
Przygotowano 67 paczek, które przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Świdnicy, z którym Szkolny Wolontariat wzorowo i na stałe współpracuje.

Tegoroczna akcja, podobnie jak w poprzednich latach, zjednoczyła wysiłki wielu ludzi.
Jej popularność oraz sukcesy są budujące.



Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
w Świdnicy, za okazane serce i życzymy wszystkiego dobrego
na Święta i w Nowym Roku!

Wolontariusze i opiekunowie wolontariatu

20.12.2018 r.

Podziękowania dla Wolontariuszy


Podziękowania z Okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza od Wójta Gminy Świdnica.

zobacz więcej

20.12.2018 r.

Podziękowania z hospicjum

Podziękowania za udział w akcji "Pola Nadziei" od Dyrektor Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw.

zobacz więcej

20.12.2018 r.

XXVII Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Zielonej Górze


14 grudnia w Zielonej Górze odbyła się XXVII  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - Etap Rejonowy. Uczniowie  11  szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych rywalizowali
o  możliwość reprezentowania rejonu Zielonej Góry w etapie okręgowym. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Naszą szkolę reprezentowała wolontariuszka Magdalena Kacała, która zajęła wysokie V miejsce.



17.12.2018 r. Małgorzata Furmanek

Mikołajkowy Turniej Sportowy


Z okazji Mikołajek nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turniej międzyklasowy
w unihokeja. Rywalizacja miała na celu: integrację społeczności ucniowskiej, wspólną zabawę, współdziałanie w zespole, akceptację siebie i innych, stosowanie zasady „fair play” oraz propagowanie kultury kibicowania.  Rozgrywki odbyły się dla chłopców i dziewcząt.
Turniej wygrały:
  • klasa 5c chłopcy i dziewczęta,
  • klasa 6b dziewczęta, 6a chłopcy,
  • klasa 7b chłopcy i dziewczęta,
  • klasa 8b chłopcy i dziewczęta,
  • klasa IIIA G chłopcy i dziewczęta.


17.12.2018 r. nauczyciele wychowania fizycznego

Regulamin korzystania z szatni


§ 1  
Część ogólna

1. Szatnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy podlegają stałemu monitorowaniu za pomocą kamer.
2. Z szatni korzystają wyłącznie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy.
3. Szatnia jest czynna w godzinach zajęć, zgodnie z planem pracy szkoły.
4. Każda klasa ma przydzielone na początku roku szkolnego ogólnodostępne, niezabezpieczone zamkiem miejsce w szatni.
5. Uczniowie korzystający z szatni podporządkowują się nauczycielowi dyżurującemu odpowiadającemu za ich bezpieczeństwo oraz pracownikom obsługi.
6. Uczniowie zobowiązani są do zachowania w szatni porządku i spokoju.
7. Wchodzenie do szatni w trakcie zajęć szkolnych jest zabronione (za wyjątkiem sytuacji szczególnych, np. zwolnienie ucznia z części zajęć przez rodziców, wyjście na konkurs, zawody pozaszkolne, wcześniejsze zakończenie zajęć itp.).
8. Zabronione jest przebywanie w szatni w innym celu niż pozostawienie lub pobranie odzieży.
9. Uczniowie wieszają okrycia zewnętrzne wyłącznie na wieszakach, które zostały im przyporządkowane.
10. Ubrania powinny posiadać zawieszki do zawieszania na wieszakach.
11. Rękawiczki, czapki i inne drobne elementy odzieży należy włożyć do kieszeni lub zabezpieczyć tak, aby nie wypadły.
12. Za pozostawienie w szatni rzeczy szkoła nie ponosi odpowiedzialności.
13. Wszelkiego rodzaju uwagi i spostrzeżenia dotyczące nieprawidłowości zaistniałych w szatni należy niezwłocznie zgłaszać nauczycielowi dyżurującemu, wychowawcy lub pracownikom obsługi. W przypadku jakiejkolwiek kradzieży należy niezwłocznie zawiadomić o tym Dyrektora Szkoły.
14. Uczniowie dopuszczający się dewastacji mienia zostaną ukarani zgodniez zapisami Statutu Szkoły.


§ 2
Szafki szkolne

15. Szafki szkolne są własnością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy.
16. Szkoła prowadzi ewidencję korzystających z szafek. Ewidencję  przechowuje woźny Szkoły.
17. Każdy uczeń na początku roku szkolnego otrzymuje klucz wraz przydzieloną mu szafką. Od tego momentu uczeń odpowiada za stan i zawartość szafki.
18. Uczniowie, którzy otrzymali szafkę szkolną lub przydzielone miejscw szatni powinni zadbać
o jej należyte użytkowanie i poszanowanie oraz utrzymanie w niej i wokół niej porządku.
19. Uczniowie nie mogą udostępniać przydzielonej szafki innym uczniom, a także zamieniać się
z nimi szafkami. Próby otwierania szafek innych uczniów będą traktowane jako naruszenie cudzej własności.
20. Zabrania się przechowywania w szafce produktów spożywczych,  brudnej odzieży oraz przedmiotów, których przynoszenie na teren Szkoły jest zabronione lub przedmiotów niebezpiecznych.
21. Zabrania się dokonywania wewnątrz i na zewnątrz szafki napisów, rysunków i naklejania czegokolwiek oraz innych działań mających skutek trwały. Za ewentualne zniszczenia finansowo odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni ucznia. Wszelkie zniszczenia powinny być zgłaszane pracownikom Szkoły.
22. Uczeń ma obowiązek umożliwić dostęp do szafki każdemu pracownikowi Szkoły. W przypadku nieobecności użytkownika szafki, gdy zachodzi taka konieczność, pracownik Szkoły, po uzyskaniu wcześniejszej zgody dyrektora lub pedagoga, ma prawo wglądu do jego szafki. Wgląd do szafki odbywa się zawsze w obecności nauczyciela dyżurującego lub innego pracownika pedagogicznego Szkoły.
 23. Klucze od szafki podlegają zwrotowi przed zakończeniem roku szkolnego. Zwrotu dokonuje się na ręce wychowawcy. Zapasowy klucz do wszystkich szafek znajduje się w dyspozycji pracowników Szkoły. Przed zakończeniem roku szkolnego szafka musi zostać opróżniona, jej stan okazany wychowawcy.
24. W przypadku zagubienia lub kradzieży klucza uczeń zobowiązany jest do powiadomienia
o tym fakcie wychowawcy. Klucz lub klucz z nowym zamkiem dorabiany jest przez szkołę na koszt ucznia. Do czasu otrzymania nowego klucza uczeń korzysta z ogólnodostępnej szatni.
25. Wszyscy uczniowie zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu.
26. Niniejszy Regulamin jest udostępniony na stronie internetowej Szkoły.

17.12.2018 r.

Turniej Mikołajkowy

Dzisiaj w Świdnicy najmłodsze zawodniczki i zawodnicy naszego klubu brali udział w Mikołajkowych zawodach szermierczych. Puchary oraz drobne upominki wręczała wicedyrektor naszej szkoły Pani Beata Strzelczyk. Wszystkim biorącym udział w turnieju gratulujemy !


zobacz więcej

12.12.2018 r. Tomasz Cygański

Zaproszenia na jasełka

Zebranie z rodzicami

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie w dniu 13 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 zebranie Rady Rodziców.

A już na 16:40 zapraszamy rodziców na szkolne jasełka.
10.12.2018

W Krainie Eksperymentów

W piątek 7 grudnia odbyły się kolejne zajęcia "W Krainie Eksperymentów". Tym razem dzieci z 1B robiły "gluty". Z tajemniczych składników wyszły piękne i kolorowe. Można było je nadmuchać, zrobić  z nich rozciągliwe "galoty" i nadawać rozmaite kształty. To była wspaniała zabawa.

10.12.2018 Mariola Zapotoczna

Pieczemy pierniki

Klasa 1B zabawiła się w cukierników i dzieci samodzielnie ozdabiały upieczone przez mamy pierniki. Zabawa była świetna. Polukrowane zostały wszystkie pierniczki. Większość została zjedzona na miejscu, ale też dzieci obdarowały nimi panie pracujące w naszej szkole.

10.12.2018 Mariola Zapotoczna

Wizyta Mikołaja

6 grudnia, jak to zwykle bywa,  przyszedł Mikołaj. Najprawdziwszy! Klasa 1B zaśpiewała mu piosenki, opowiedziała o tym, jak pięknie się sprawuje i oczywiście dostała prezenty. Słodycze i bilet do kina! Wspaniałe spotkanie.

10.12.2018 Mariola Zapotoczna

Andrzejki

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. 30 listopada nasza świetlica szkolna przemieniła się
w Centrum Wróżb Wszelakich, gdzie wróżbici przepowiadali przyszłość. Każdy miał okazję dowiedzieć się czegoś o sobie i choć każdy podchodził do zabawy z uśmiechem, wylosowane wróżby dawały do myślenia. Okazało się, że prawe wszystkie dziewczęta wyjdą za mąż, a chłopcy znajdą przyszłe żony. Dowiedzieliśmy się również, jacy jesteśmy, kim będziemy w przyszłości, jakie czekają nas sukcesy itp. Podczas zabawy uczniów klas wczesnoszkolnych śmiechu było co niemiara. Specjalne wróżby były przygotowane również dla nauczycieli, którzy chętnie zaglądali, ciekawi co ich czeka w najbliższej przyszłości. Czas pokaże czy choć trochę spełnią się andrzejkowe wróżby. Było trochę tańców przy szalonej muzyce, a na zakończenie bajka o wróżkach i czarodziejach. To był naprawdę wesoły dzień.

 zobacz więcej

10.12.2018 r. Sylwia Dybionka, Sylwia Weise

Święto Wolontariuszy 

Każdego roku miesiąc grudzień przypomina o nadchodzącym Bożym Narodzeniu i tradycjach z nim związanych. Jest to również czas, akcji dobroczynnych i pamięci o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świdnicy jest miejscem, gdzie taka praca trwa przez cały rok. Dzieje się to za sprawą zespołu  wolontariatu szkolnego działającego pod opieką   PCK oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych. Święto wolontariuszy, przypadające na początek grudnia,  zostało podkreślone uroczystym spotkaniem z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, dyrekcji szkoły i organizacji społeczny

Zastępca Wójta Gminy Świdnica  pani I. Mazurkiewicz złożyła podziękowania za dotychczasową pracę i odczytała list skierowany do młodzieży przez  Wójta Gminy Świdnica         Krzysztofa Stefańskiego, w którym podziękowano  za dotychczasowy wysiłek  i podkreślono wartość realizowanych zadań. Szczególne podziękowania  uczniowie otrzymali również od dyrekcji szkoły – pani Liliany Reimann. Serdeczne słowa  i gratulacje za dotychczasowe zaangażowanie,  na ręce wolontariuszy,  złożyła pani Małgorzata Furmanek – członek Zarządu Okręgowego  PCK
w Zielonej Górze oraz reprezentująca stowarzyszenie Teresa Przykuta. Wagę uroczystego spotkania podkreślono wręczeniem upominków przygotowanych przez przyjaciół wolontariatu  – Urząd Gminy
w Świdnicy, PCK oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

Dziękując za  pozytywną motywację do dalszej pracy – uczennica kl. IIIB Oliwia Marczenia  przypomniała 
o trwającej do 18.12.2018r.  akcji „Mikołajki dobrego serca” i powtórzyła  zaproszenie do aktywnego udziału. Zespół kontynuuje pracę  z satysfakcją i wielkimi zapasami pozytywnej energii. Ma swój udział w niesieniu pomocy, aby święta dla wszystkich były szczęśliwe i radosne .

opiekunki  Szkolnego Wolontariatu
10.12.2018 r.

Obiady w grudniu

Opłaty za miesiąc grudzień 2018 r.  (15 dni)
  • Przedszkole - 22,5 zł;
  • Szkoła - 45 zł;
  • Płatne do 15 lgrudnia
Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

Od najmłodszych do najstarszych...

W miniony weekend odbyły się 4 imprezy szermiercze z udziałem zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica oraz Zielonogórskiego Klubu Sportowego w Drzonkowie...

 zobacz więcej

 
3.12.2018 r. Tomasz Cygański

Andrzejki

Andrzejki w 1B były pełne wrażeń. Najpierw pierwszaki sprzedawały ciasteczka z wróżbą - zainteresowanie nimi przeszło wszelkie oczekiwania! Wszystkie zostały sprzedane już podczas pierwszej przerwy! Następnie wszyscy sobie wróżyli w świetlicy, gdyż panie przygotowały tam mnóstwo wspaniałych wróżb. W swoim gabinecie pierwszaki potańczyły a następnie nadszedł czas na lanie wosku. Wyczarowane „woskowe” marzenia zostały narysowane, zamknięte w kapsule czasu
 i zakopane. Za rok zobaczymy, które z nich się nam spełniły. To był naprawdę wspaniały dzień.

 3.12.2018 r. Mariola Zapotoczna

Spotkanie z leśniczym

W czwartek, 28 listopada, dzieci spotkały się z leśniczym - panem Grzegorzem Patkiem. Opowiadał
o swojej pracy w lesie, o ochronie roślin i zwierząt oraz o szkodnikach drzew. Pytaniom nie było końca. Nasz gość  odpowiedział na wszystkie. Okazało się, że dzieci bardzo poważnie potraktowały tę lekcję. To było ciekawe spotkanie.

3.12.2018 r. Mariola Zapotoczna  

XXVII edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 

Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania  o własne i innych zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wolontariusze wypełniali test składający się z 20 pytań. Najlepiej wypadła zajmując  I miejsce Magdalena Kacała z kl. VIII B, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym.  
II miejsce zajęły: Karolina Jaworska z kl. VIII B i Oliwia Marczenia z kl. III B G.

28.11.2018 r. Małgorzata Furmanek

"Czy to jutro, czy to dziś, każdemu potrzebny jest miś"

„Czy to jutro, czy to dziś, każdemu jest potrzebny miś” – pod takim hasłem nasza świetlica 26 listopada świętowała Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom na przerwach  i podczas lekcji. Świetlica szkolna przeobraziła się w fabrykę misiów i prawdziwe studio fotografii. Uczniowie mogli zrobić kolorowe zdjęcia w misiowych fotobudkach i, z pomocą wychowawców świetlicy, wykonać własnego misia ze starej skarpety. Na bieżąco opiekunki wraz z dziećmi wykonywały również misiowe opaski dla najmłodszych. To był niezwykle misiowy dzień.

zobacz więcej

28.11.2018 r. opiekunowie świetlicy

"Mikołajki Dobrego Serca"

Podziękowanie za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

Podziękowanie z udział w konkursie "Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów"

"Polscy mistrzowie pędzla w oczach młodych obserwatorów"

Tej jesieni ton życiu artystycznemu w naszej szkole nadawało stulecie odzyskania niepodległości.
W każdym zakątku kraju zupełnie inaczej poruszano ten temat. My skupiliśmy się na dziełach, które przedstawiają  dzieci w malarstwie polskim – szczególną uwagę zwróciliśmy na kilka najbardziej urzekających obrazów Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Makowskiego, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Pankiewicza oraz Stanisława Ignacego Witkiewicza. 

„Polscy mistrzowie pędzla w oczach młodych obserwatorów sztuki” – tak nazwaliśmy nasze poczynania plastyczne, w których uczniowie ukazali swój kunszt artystyczny. Dostrzegając piękno w różnych jego aspektach – w dziełach sztuki, przyrodzie i naszym otoczeniu; doznając wzruszeń i uniesień estetycznych w kontakcie ze sztuką; rozbudzając wyobraźnię twórczą w poszukiwaniu i propozycjach własnych rozwiązań, np. w łączeniu materiałów, mieszaniu technik plastycznych czy grafiki komputerowej; tworząc własny styl ekspresji plastycznej – młodzi adepci sztuk plastycznych ze Szkoły Podstawowej (Vanessa Matyjas, Jowita Walania, Hanna Czarny, Julia Kosowska, Zuzanna Kościńska, Amelia Moszonka, Alicja Kołodziej, Laura Wrzesień, Dominika Bachman, Hanna Łotocka) i Gimnazjum (Oliwia Marczenia, Wiktoria Chamerska, Nikola Gałat)   dziewiątego listopada zaprezentowali swoje prace na szkolnej wystawie.


22.11.2018 r. Renata Uss-Wocial

"Drogi do Niepodległości"

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego (IV edycja) odbyło się w dniu 11 listopada o godzinie 13.00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Uczennice Szkoły Podstawowej w Świdnicy – Dominika Kisiel, Oliwia Olszewska, Hanna Łotocka i Saffiyya Shahabi otrzymały wyróżnienia. 

22.11.2018 r. Renata Uss-Wocial

"Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów"

14 października w Żagańskim Pałacu Książęcym Barbara Niedźwiecka za tematyczną pracę plastyczną została laureatką etapu regionalnego V edycji konkursu plastycznego „Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów przyrody”.

22.11.2018 r. Renata Uss-Wocial

Współpracujemy z Kołem Łowieckim "Knieja"

W poniedziałek, 19 listopada, pan Antoni Mrozik z Koła Łowieckiego „Knieja”  wraz z panią wicedyrektor Beatą Strzelczyk wręczyli nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w  etapie szkolnym konkursu plastycznego: Hannie Czarny, Hannie Weise, Oskarowi Wilkowi, Aleksandrze Kopciał, Helenie Pogodzie (klasa 4 A), Franciszkowi Wiąckowi, Magdalenie Niedźwieckiej, Natalii Machanek, Mai Druszcz, Dawidowi Możdżeniowi, Zuzannie Micek (klasa 4 B), Kalinie Banickiej,  Oliwii Rożniatowskiej (klasa 5 A), Alicji Kołodziej (klasa 6 A), Natalii Barczyk (klasa 6 B), Maciejowi Dziubałce, Julii Markiewicz, Hannie Łotockiej, Saffiyy’i Shahabi (klasa7 A). 

22.11.2018 r. Renata Uss-Wocial

Obchody 60-Lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa

Istnieje milion powodów, dla których warto robić sztukę z dziećmi i stwarzać im warunki do twórczych poczynań. Ziarnko niepokoju twórczego owocuje, dlatego warto wspomnieć, że w ramach Obchodów 60-Lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w konkursie plastycznym nagrodzone zostały dwie prace naszych uczniów – malarska Alicji Kołodziej i grafika komputerowa Dominiki Bachman.

22.11.2018 r. Renata Uss-Wocial

Konsultacje szkoleniowe Flesz

Odbyła się konsultacja szkoleniowa naszych zawodniczek i zawodników trenujących szermierkę. Jak co roku o tej porze byliśmyw górach w miejscowość Przesieka. Trenerzy Jarosław Czorniczek oraz Mirosław Księżyk prowadzili zajęcia ze swoimi grupami. Dodatkowe wsparcie otrzymaliśmy od Pani Małgorzaty Furmanek, która na co dzień prowadzi zajęcia sportowe w naszej szkole w Świdnicy.

zobacz więcej

20.11.2018 r. Tomasz Cygański

W Krainie Eksperymentów


Klasa 1 B uczestniczyła w kolejnych zajęciach Krainy Eksperymentów. Ich temat to: „Poznajemy gęstość płynów i co z tego wynika?”. Najwspanialsze są samodzielne doświadczenia – tym razem największe emocje wzbudziło „zrobienie” tęczy. Wszystkie pierwszaki niecierpliwie czekają na kolejne, naukowe  przygody.

20.11.2018 r. Mariola Zapotoczna

Uroczystości  dla Niepodległej


W piątek 9 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w obchody tego pięknego święta włączyła się cała szkoła. Uroczystości rozpoczął apel, podczas którego uczniowie przedstawili krótką historię walki Polaków o wolność. Akademię uświetnił swoim występem zespół Świdniczanie. Następnie młodzież naszej szkoły wzięła udział w biciu rekordu
w śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na zakończenie uczniowie z klas I – VI wystąpili z krótkim koncertem piosenek patriotycznych.  

zdjęcia dzięki GOK Świdnica

14.11.2018 r. Ewelina Bryś

Rekord dla Niepodległej


Ponad 4,8 mln uczniów (4 815 000) i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty (468 930) z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych (24 120) zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Przypomnijmy, że celem tej inicjatywy było wspólne odśpiewanie w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą.  

A tak było u nas  - obejrzyj nagranie

9.11.2018 r.

List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego


Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli
i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
przeczytaj list

9.11.2018 r.

Turniej sportowy dla Niepodległej

Niepodległa Polska wychowała znakomitych sportowców-patriotów, takich jak Halina Konopacka (pierwsza polska mistrzyni olimpijska w rzucie dyskiem), Janusz Kusociński (mistrz olimpijski w biegu na 10 000 m), Helena i Stanisław Marusarzowie (mistrzowie sportów narciarskich), Stanisława Walasiewicz (mistrzyni olimpijska w biegu na 100 m). Wielu z nich bez wahania zaangażowało się w obronę kraju, niektórzy poświęcili życie… Świętując setną rocznicę odzyskania niepodległości, warto sięgnąć do historii sportu i  pamiętać o ich wkładzie w rozwój Polski oraz o radości, jaką swoimi sportowymi sukcesami dawali kibicom takim jak my.

W naszej szkole dzieci i młodzież Święto Niepodległości postanowili uczcić na sportowo. Odbył się turniej klas czwartych, w którym dziewczynki rywalizowały w skoku na skakance na czas (najlepsze z nich to Lena Sosińska  i Hanna Czarny) oraz w najdłuższym kręceniu kółkiem hula hop – w tej dyscyplinie wygrały Patrycja Olszewska i Aleksandra Kopciał. Z kolei chłopcy rywalizowali w rozgrywkach
w  piłkę nożną, które wygrała drużyna z klasy IV A.

Klasy VIII i klasy gimnazjalne rywalizowały w towarzyskich meczach w piłkę siatkową.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację.

Nauczyciele wychowania fizycznego

39 Wojewódzki Konkurs  Plastyczny

O TEMATYCE HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W RAMACH OBCHODÓW 60-LECIA RUCHU HONOROWEGO KRWIODAWSTWA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

 Wśród 474 prac z 39 placówek oświatowych nadesłanych do organizatora konkursu,  Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK i Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK w Zielonej Górze, wyróżnienie i  nagrodę zdobyły w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych Alicja Kołodziej z klasy VI A i Dominika Bachman – uczennica klasy VI B, którym gratulujemy pomysłu i wykonania prac.

Podziękowania należą się również pani Renacie Uss-Wocial – za przeprowadzenie etapu szkolnego
i wyłonienie najlepszych prac konkursowych

Małgorzata Furmanek

12 listopada dniem wolnym


12 listopada  - dniem wolnym od zajęć lekcyjnych i wychowawczych.


12 listopada 2018 roku będzie dniem wolnym od pracy. Sejm przyjął w środę wszystkie poprawki Senatu do ustawy ustanawiającej ten dzień Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy oraz nauki z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
a prezydent Andrzej Duda ustawę podpisał.

8.11.2018 r.

Obiady w listopadzie


W związku z ustanowionym dniem wolnym 12 listopada,

opłata za obiady zostaje zaktualizowana.


Opłaty za miesiąc listopad 2018 r.  (19 dni)
  • Przedszkole - 28,5 zł;
  • Szkoła - 57 zł;
  • Płatne do 15 listopada
Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

8.11.2018 r.

Wizyty studyjne

Uczniowie klas 8 szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu przeprowadzonym przez panią psycholog z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich. Młodzież miała również możliwość zapoznania się z zawodem technika kryminalistyki
i policjanta.

Uczniowie klasy III B gimnazjum w ramach projektu Świat Nauki wzięli udział w spotkaniu
z pracownikami zakładu pracy LUMEL. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy tej firmy oraz
z przedstawicielami niektórych zawodów.


8.11.2018 r. Angelika Równicka, Eliza Wiszniewska

"Kabaret na jednej nodze"

8 listopada uczniowie klas 1A, 1B  i 2 uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. "Kabaret na jednej nodze". Było dużo śmiechu i zabawy - dzieci doskonale się bawiły wspólnie z aktorami. Dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na znane bajki uczniowie przypomnieli sobie o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi. Utrwalili również zasady higieny osobistej. Kto nie widział, niech żałuje.

8.11.2018 r. Mariola Zapotoczna

Święto Dyni

31 października dzieci z klasy 1B zorganizowały sobie Święto Dyni.  Przebrania były bardzo różne - można było ujrzeć wróżki, czarodziejki, rycerzy, duchy a nawet postaci świętych. Wesoło się bawiąc
i objadając się słodyczami w kształcie dyniowych żelków, dzieci wykonały śmieszne dynie, którymi ozdobiły klasę. To był naprawdę udany dzień.



8.11.2018 r. Mariola Zapotoczna

OBCHODY 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

09.11. (Piątek)

  • 9:00   GOK  Uroczysty apel dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej  i III Gimnazjum
  • 11:00 Sala gimnastyczna      -  "Rekord dla Niepodległej" wszystkie klasy  wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego
  •  Po akcji "Rekord dla Niepodległej" - "Konkurs Piosenki Patriotycznej" dla klas 1-6 Szkoły  Podstawowej

Uczniowie w tym dniu przychodzą ubrani w strój galowy.

7.11.2018 r.

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

w sprawie : zmiany rozkładu lekcji i przerw międzylekcyjnych w Szkole Podstawowej
im. Jana Pawła II w Świdnicy

Ustalam następujący rozkład lekcji i przerw w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Świdnicy:

  • Lekcja 1    8.00-8.45
  • Lekcja 2    8.55-9.40
  • Lekcja 3    9.50-10.35
  • Lekcja 4    10.45 – 11.30
  • Lekcja 5    11.45-12.30
  • Lekcja 6    12.50-13.35
  • Lekcja 7    13.45 – 14.30
  • Lekcja 8    14.35-15.20

 Przerwy obiadowe:

  • 1) 11.30-11.45
  • 2) 12.30-12.50

 Powyższy rozkład obowiązuje od dnia 5 listopada 2018 r.


Brązowe medalistki i srebrni medaliści

  

Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w unihokeju dziewcząt  i chłopców  w kategorii młodzież szkolna, rozegrane w hali sportowej w Babimoście, były dla naszych reprezentacji wyjątkowo udane.
Dziewczęta, w składzie: Zuzanna Gembara – bramkarz, Katarzyna Dydak, Michalina Micek, Klaudia Żarów, Aleksandra Bąk, Wiktoria Ziemiańska, Wiktoria Rosolska, Oliwia Myczko, Jessika Węclewicz
i Liane van Bakel, pokonały zespół z Sulechowa, ulegając  zespołom z Nowogrodu Bobrzańskiego
i Babimostu i zajęły III miejsce. 

Chłopcy, w składzie: Hubert Gil – bramkarz, Jakub Cydzik, Daniel Kwaśniak, Piotr Wlazły, Kamil Gabalski, Jakub Cichewicz, Szymon Stiler, Kacper Jurczak, Kacper Tyrlik i Szymon Marczenia, po zaciętej walce z mistrzami województwa z Babimostu i wygranym meczu z Sulechowem, zapewnili sobie, zajmując II miejsce, udział w zawodach półfinałowych.

Serdecznie gratuluję moim  drużynom i życzę sukcesu w dalszych rozgrywkach!

4.11.2018 r. Małgorzata Furmanek

Karta Ochrony

  

Druga część konkursu „Belfer” polegała na odgadnięciu, kogo namalowali uczniowie. Dziewięć osób, które najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem, otrzymało KARTY OCHRONY.

Co daje im KARTA OCHRONY?

Karta ochrony:

- zwalnia w danym dniu z wszystkich odpowiedzi, kartkówek (nie zwalnia ze sprawdzianu i pracy klasowej);

- chroni przed wpisaniem niechcianej oceny z zadania domowego, pracy na lekcji, pracy w grupach, nieprzygotowania do zajęć – na wszystkich lekcjach w danym dniu.

 Szczęśliwi posiadacze karty to:

1. Amelia Głowacka –  11 trafień. 2. Soffiyya Shahabi – 11 trafień. 3. Amelia Moszonka – 10 trafień.

4. Zuzanna Kruszona – 10 trafień. 5. Hanna Wiącek – 10 trafień. 6. Milena Rożniatowska – 9 trafień.

7. Hanna Weise – 8 trafień. 8. Aleksandra Kopciał – 7 trafień. 9. Natalia Kisiel – 7 trafień.

4.11.2018 r. Sylwia Weise, Sylwia Dybionka

Konkurs Belfer    

Konkurs plastyczny „Belfer” rozstrzygnięty

Z początkiem października wychowawcy świetlicy ogłosili konkurs plastyczny na wizerunek wybranego nauczyciela. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas I - VI wykonali w sumie 41 prac. Po wstępnych eliminacjach  komisja wyróżniła 24 prace, które zaprezentowane były na korytarzu szkolnym. Od tej pory każdy z nauczycieli mógł zagłosować na swoich faworytów. Ostatecznie dziewiętnastu głosujących nauczycieli wybrało zwycięzców!

I miejsce zdobyli:

Wiktor Wlazły 5a, Amelia Moszonka 5b

II miejsce:

Hanna Weise 4a, Dominika Bachman 6b

III miejsce:

Zuzanna Paniec  3, Julia Kosowska 5c, Zuzanna Kościńska 5c

Serdecznie gratulujemy!!!

4.11.2018 r. Sylwia Weise, Sylwia Dybionka

Stypendia naukowe


    W październiku 2018 r. szkoła w Świdnicy była świadkiem kolejnej, już siedemnastej,    uroczystości  wręczenia certyfikatów stypendialnych dla wyróżniających się  uczniów i studentów. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z wystawą prezentującą dokonania lokalnego samorządu w dziedzinie oświaty. Były to nagrody, statuetki, listy gratulacyjne, które są potwierdzeniem pracy świdnickiej oświaty.

    Dopełnieniem wybitnych osiągnięć, ważnych w skali kraju, stały się stypendia naukowe przyznane młodzieży. W gronie tym najliczniejsza grupę stanowili uczniowie i absolwenci naszych szkół. Ogółem przyznano 40 takich wyróżnień. Są to nagrody przyznawane każdego roku przez Wójta Gminy Świdnica dla najlepszych za wzorowe wyniki nauce, konkursy, olimpiady, osiągnięcia naukowe na poziomie szkół oraz uczelni.  
 
    Na rok szkolny 2018/2019 gimnazjalistom oraz uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy przyznano 15 stypendiów naukowych. Certyfikaty nagrodzeni odbierali z rąk Wójta Gminy Świdnica Adama Jaskulskiego. Gratulacje przyjmowali również od Zastępcy Wójta pani Arisy Jaz, pani dyrektor Liliany Reimann i  przewodniczącej  Komisji Oświaty Rady Gminy Świdnica. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów naszych placówek oświatowych ze Świdnicy i szkoły w Słonem.
    
          Uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Świdnicy  oraz  gimnazjaliści, którzy otrzymali stypendia naukowe na rok szkolny  2018/ 2019

  • Dominik Wysoki
  • Dominika Bachman
  • Alicja Kołodziej
  • Hanna Wiącek
  • Oliwia Rożniatowska
  • Zuzanna Kruszona
  • Amelia Moszonka
  • Milena Rożniatowska
  • Klaudia Żarów
  • Dominik Możdżeń
  • Maria Kostrzewa
  • Martyna Rewiako
  • Kinga Klocek
  • Hubert Gil
  • Szymon Marczenia

                 Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.
zobacz zdjęcia

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Stefanie Żeromskim


            Dnia 25.10.2018r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Żeromskiego, który był kontynuacją cyklu poznawania dzieł tego autora. Został zorganizowany dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy i klas gimnazjalnych z udziałem 25 osób. Materiał konkursowy został przygotowany przez zespół humanistyczny nauczycieli. Obejmował wiadomości prezentowane na spotkaniach edukacyjnych poświęconych akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Ich uczestnikami byli uczniowie zespołów od klas czwartych do najstarszych – gimnazjalnych. W konkursie wzięła udział młodzież  reprezentująca poszczególne grupy wiekowe. Był on otwarty dla wszystkich chętnych. Przyjęto 25 zgłoszeń. Uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania testowe.



Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy. Komisja konkursowawyróżniła najlepsze prace  wyłaniając laureatów.

  •     I  miejsce     Jakub Kołodziejczyk
  •     II miejsce     Alicja  Kołodziej
  •     III miejsce   Wiktoria  Chamersk, Krzysztof  Kromski

    Wyróżnienia.

  •             Gustaw  Feliński
  •             Maria  Kostrzewa

    Zwycięzcom składamy  gratulacje i życzymy literackich sukcesów w kolejnych konkursach.

 Być jak Agnieszka Radwańska

W piątek 19 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega gra w tenisa ziemnego. Mali tenisiści uczestniczyli w treningu przeprowadzonym w szkole przez profesjonalnych trenerów klubu tenisowego „GKT – Nafta” Zielona Góra.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach i z uśmiechem na twarzy wykonywali ćwiczenia z rakietą w ręku, tak jak kiedyś Agnieszka Radwańska.

25.10.2018 r. E.Wybudowska

Sprzątamy opuszczone groby

Stało się już tradycją, że każdego roku przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie, wolontariusze Szkolnego Koła PCK poświęcają swój wolny  czas i włączają się do akcji porządkowania opuszczonych
i zapomnianych  grobów na cmentarzu w Świdnicy.

 

24.10.2018 r. W. Tkaczyk

 Uczymy się bezpieczeństwa

W poniedziałek, 22 października, odbyło się spotkanie z policjantem. Uczniowie z klasy 1 B przygotowali wiele pytań dotyczących ich bezpieczeństwa. Dzieci wykazały się znajomością zasad ruchu drogowego oraz świetnie znały numery alarmowe. To było bardzo ciekawe spotkanie. 

23.10.2018r. Mariola Zapotoczna

 W Krainie Eksperymentów

Pierwsze naukowe spotkanie z Krainą Eksperymentów za nami. Klasa I b zamieniła się w naukowców. Doświadczenia wspaniale się udały. Niektóre z nich były wręcz "wystrzałowe" - dzieci zrobiły samodzielnie "pastę do zębów" dla słonia.

zobacz zdjęcia

23.10.2018 r. Mariola Zapotoczna

Dni Szkoły 

Dnia 15 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasy przygotowały plakaty z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły.

 Ponadto uczniowie klas starszych brali udział w rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową, a młodsi spędzili ten czas, oglądając filmy z wychowawcami.  O godzinie 10:00 odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie, pracownicy oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.  Po apelu uczniowie młodszych klas wzięli udział w rozgrywkach sportowych o puchar Patrona Szkoły Jana Pawła II. Starsi uczniowie udali się do swoich sal i spędzili czas z wychowawcami.

 16 października to dzień patrona szkoły – Jana Pawła II. Rozpoczęliśmy go uroczystą mszą świętą  oraz wspólnym odśpiewaniem, przy obelisku, pieśni  „Barka”.  Następnie udaliśmy się do sal na zajęcia poświęcone naszemu patronowi. Uczniowie, pod okiem wychowawców, sadzili żonkile przy obelisku,  przygotowywali plakaty dotyczące pielgrzymek do Polski oraz życia Jana Pawła II, a także oglądali filmy o Jego młodości.

 zobacz zdjęcia

23.10.2018 r. Opiekunowie SU, nauczyciele wychowania fizycznego, W. Tkaczyk

Turniej z okazji Dnia Patrona

„SPORT NIE JEST CELEM, ALE ŚRODKIEM POBUDZAJĄCYM LUDZI BY UJAWNIALI SWOJE NAJLEPSZESTRONY.”

JAN PAWEŁ II

Podczas Dni Patrona Szkoły najstarsze klasy rozegrały turniej piłki siatkowej. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VIII B, drugie miejsce klasa III A (G), z kolei trzecie miejsce zajęła klasa VII A.

Młodsi uczniowie z klas IV – VI  rozegrali turniej w „dwa ognie”. Po zaciętej sportowej rywalizacji puchar patrona szkoły zdobyła klasa V C, drugie miejsce zajęła klasa VI A, a trzecie – klasa IV A. Gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w turniejach.


zobacz zdjęcia

23.10.2018 r. Małgorzata Furmanek

16 października Światowy Dzień Żywności

Walka z głodem, ubóstwem i niedożywieniem to jedno z głównych zadań Polskiego Czerwonego Krzyża. Prowadzimy akcje i programy, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin ubogich lepszego startu w dorosłość.

 W ramach „Kampanii na rzecz walki z głodem” 16 października wolontariusze Szkolnego Wolontariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy rozdawali wszystkim uczniom owoce w ramach  drugiego śniadania.

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem a owoce zostały skonsumowane z apetytem.

23.10.2018 r. Opiekunki Szkolnego Wolontariatu

Zebranie z rodzicami

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 18 października 2018 r. o godzinie 17:00.

Zebranie Rady Rodziców tego samego dnia o godzinie 16:00.

17.10.2018 r.

 Pasowanie na Ucznia

9 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na Ucznia.  Na tę uroczystość przybyli rodzice, nauczyciele oraz starsi koledzy. Pierwszaki wykazały się wieloma umiejętnościami.  Tańczyły, śpiewały,  recytowały. Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie. Uczniowie otrzymali prezenty od pani dyrektor, starszych kolegów  i rodziców. To był wspaniały dzień.

zobacz zdjęcia

17.10.2018 r.

 Zabytki Gminy Świdnica

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs fotograficzny
„Zabytki Gminy Świdnica”

 ·         Chętni uczniowie wykonują samodzielnie fotografie na powyższy temat.

·         Termin zgłaszania prac: 31. 10. 2018 r.

·         Prace proszę przesyłać na adres mailowy:  a.lisiecka11a@gmail.com,
w temacie wpisujemy: „Konkurs: Zabytki Gminy Świdnica”, w treści maila: imię, nazwisko i klasę. 

·         Proszę nie kopiować prac z Internetu, w przypadku odkrycia plagiatu uczestnik zostanie zdyskwalifikowany.

17.10.2018 r.

 Rozkwitamy, cz.II - Nadeszła już jesień

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs fotograficzny
„ROZKWITAMY, cz. II – Nadeszła już jesień.”

·         Chętni uczniowie wykonują samodzielnie fotografie na powyższy temat.

·         Termin zgłaszania prac: 21.12.2018 r.

·         Prace proszę przesyłać na adres mailowy:  a.lisiecka11a@gmail.com,
w temacie wpisujemy: „Konkurs Rozkwitamy - jesień”, w treści maila: imię, nazwisko i klasę. 

·         Proszę nie kopiować prac z Internetu, w przypadku odkrycia plagiatu uczestnik zostanie zdyskwalifikowany.

17.10.2018 r.

Narodowe czytanie

Czytelnicze zainteresowania oraz poznawanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej, zaowocowały udziałem uczniów naszej szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych w programie ogólnopolskim  NARODOWEGO  CZYTANIA.

     W trakcie spotkań prowadzonych z udziałem zespołów klasowych młodzież poznała fragmenty powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Opowieści o losach bohaterów towarzyszyła wystawa dzieł, plansze poglądowe na temat życia i twórczości autora oraz odniesienia do dzieła filmowego zrealizowanego na podstawie książki. Ważny fragment utworu pt. „Szklane domy” prowokował dyskusję na temat przeszłości i nowych wydarzeń po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Przedstawiane materiały  wzbogaciły motywy muzyczne z epoki .

    Spoglądając na sposób realizacji oraz pozytywny odbiór prezentacji przygotowanej przez zespół humanistyczny należy podkreślić, że całość spotkała się z zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem młodych czytelników, choć temat nie należał do najłatwiejszych. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali materiały na temat życia i twórczości Żeromskiego, z zaproszeniem do udziału  w konkursie tematycznym, który będzie miał miejsce 25 października 2018r.  w bibliotece szkolnej.

11.10.2018 r. Teresa Przykuta

Dzień Języków Obcych

Z okazji  Europejskiego Dnia Języków Obcych w dniu 26 września 2018r. odbył się w szkole konkurs, w którym uczestnicy musieli wykazać się spostrzegawczością oraz umiejętnością rozpoznawania, a także znajomością  różnych języków obcych. W zabawę zaangażowało się wielu uczniów, którzy z sukcesem  poradzili sobie z zadaniem konkursowym. Dzieci  doskonale się bawiły  a zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody.

Wśród licznych uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy.  Zostali nimi:

1.      Olszewska  Oliwia, kl. 7 a.

2.      Socha Kewin, kl. III B.

3.      Żarów Klaudia, kl. 8 b.

 Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

 
                                                                                                 Organizator: ZESPÓŁ JĘZYKÓW OBCYCH

 Termin zajęć z robotyki

Podajemy informację o terminie kursu robotyki Lego Mindstorms EV3

termin: wtorki godz. 13:45 - 16:00

zajęcia rozpoczynamy 9 października, będą prowadzone co drugi tydzień.

Rafał Pompa TwojRobot.pl

 Warsztaty pierwszej pomocy

 
Każdy, niezależnie od wieku, powinien posiadać wiedzę i umiejętności pomocne w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.

Aby przygotować naszą młodzież do działań w tym zakresie, zorganizowano w naszej szkole warsztaty pierwszej pomocy, przygotowujące dzieci i młodzież do działania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Strażacy OSP w Świdnicy: Jolanta Madej, Tomasz Madej i Alan Białek, przy wsparciu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej(A. Mik, J.Węclewicz,G. Szymański, J Cydzik), w bardzo przystępny sposób przekazali uczniom informacje i umiejętności pozwalające na właściwe i szybkie reagowanie w niesieniu pomocy poszkodowanym w nagłych przypadkach.

Bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionym strażakom za przeprowadzenie warsztatów dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

6.10.2018 r. M. Furmanek

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 28.09.2018 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zaangażowali się, tworząc patrole, które sumiennie, we wszystkich klasach 3 – 8 Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W ten sposób wyłoniliśmy Klasowych Mistrzów, którymi zostali:

Helena Pogoda, Dawid Możdżeń, Zofia Stasiukiewicz,

Oliwia Rożniatowska, Adam Warecki, Jakub Makowski,

Alicja Kołodziej, Dominika Bachman,

Hanna Łotocka, Agata Haüsler,

Dominik Możdżeń, Gustaw Feliński,

Jessika Węclewicz, Daniel Zuzewicz.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Ponadto na korytarzu przygotowane było stoisko, przy którym można było rozwiązywać zadania oparte na znajomości tabliczki mnożenia. Zainteresowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Patrole nie ograniczyły się tylko do uczniów – wyruszyły również „w miasto”! Odwiedziły Urząd Gminy oraz Zakład Usług Komunalnych. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci, a dorośli chętnie sprawdzili swoje umiejętności pod czujnym okiem młodzieży.

Nauczyciele matematyki, A. Równicka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 
Dnia 26.09.2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Prawo do głosowania mieli wszyscy uczniowie klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej oraz II – III Gimnazjum. Spośród kandydatów wyłoniliśmy trójkę zwycięzców.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w demokratycznych wyborach została Kinga Klocek z  klasy 8a, natomiast jej zastępcami  - Krystian Naborczyk z klasy III A oraz Saffiyya Shahabi z klasy 7a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów!

Sukces Dominiki Bachman

 

W środę 26 września br. na uroczystym podsumowaniu tegorocznej edycji konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego pn. „Świat oczami młodych”, który organizowała Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska, wiceminister środowiska  - Sławomir Mazurek wręczył dyplom i nagrodę Dominice Bachman uczennicy klasy 6b naszej szkoły. Jej praca plastyczna pt. "ECO Ziemia"otrzymała wyróżnienie drugiego stopnia. Podczas tego wydarzenia również miała miejsce premiera znaczków pocztowych.

Seria filatelistyczna „Świat oczami młodych” jest efektem konkursu plastycznego dla młodzieży pod tą samą nazwą. Jego druga edycja odbywała się pod hasłem „Ratujmy klimat”.  Każda z nich w nieszablonowy sposób przedstawia sposoby ochrony klimatu. Do pierwszego etapu konkursu zgłoszonych zostało 17 tysięcy prac, spośród których niemal 2 tysiące prac wzięło udział w etapie ogólnopolskim.

1.10.2018 r. Renata Uss-Wocial

Antoni Bednarski na drugim miejscu w Wadowicach

Najmłodsi zawodnicy szpadowi walczyli „O Puchar Miasta Wadowice” w czterech kategoriach wiekowych. W sobotę rozegrano turniej chłopców, w niedzielę zaś rywalizowały dziewczęta.
W kategorii dzieci miejsce drugie  wywalczył Antoni Bednarski. Zwyciężył Seweryn Gusta z Gliwic.

 

W kategorii młodzików Jakub Gajewski uplasował się na 15 pozycji, Jakub Hałałuda na 17 , a Błażej Bednarski zakończył zmagania na miejscu 19.

 

Wśród dziewcząt w kategorii dzieci 17 miejsce zajęła Karolina Nieczkowska, 31 -  Martyna Nowak, 43 -  Aleksandra Oklejewicz. W kategorii młodziczek na 15 miejscu uplasowała się Julia Stasiukiewicz .




1.10.2018 r. Tomasz Cygański   

BohaterON

Drugiego  października dobiega końca III edycja Ogólnopolskiej akcji BohaterON, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, oraz przedstawienie Powstania przez pryzmat historii osób, które brały w nim udział. Nasi uczniowie uczestniczący
w tegorocznej edycji wysłali kartki do Powstańców metodą tradycyjną oraz elektroniczną .

 1.10.2018 r. Renata Uss-Wocial

Uwaga, zmiany w planie lekcji

Od 1 października 2018 r. wprowadzamy małe korekty w planie lekcji. Proszę o zapoznanie się
z aktualnym planem.

Aktualny plan lekcji na  rok szkolny 2018/2019 od 1 października 2018 r.

 Zajęcia pozalekcyjne


Zaktualizowana została oferta zajęć pozalekcyjnych.

Oferta zajęć pozalekcyjnych.

 Mistrzostwa Powiatu sztafetowych biegów przełajowych

W dniu 27 września 2018r., uczniowie naszej szkoły udali się do Babimostu, gdzie pod opieką Eweliny Janeckiej oraz praktykanta Sebastiana Hauslera wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu sztafetowych biegów przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Wszystkie grupy pokazały bardzo ambitną postawę i każdy z uczestników pobiegł na maksimum swoich możliwości. Ostatecznie drużyna dziewcząt z klas 4-6 uplasowała się na VI miejscu, natomiast chłopcy zajęli VII miejsce. Najlepiej zaprezentowała się drużyna dziewcząt ze starszych klas zajmując III pozycję, a tym samym zdobywając brązowy medal.

30.09.2018 r. Ewelina Janecka

 Obiady w październiku


Opłaty za miesiąc październik 2018 r.  (22 dni)
  • Przedszkole - 33 zł;
  • Szkoła - 66 zł;
  • Płatne do 15 października.
W związku z nieobecnością intendentki, opłaty prosimy dokonać przelewem, tylko w szczególnych przypadkach opłaty przyjmuje sekretariat.

Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

III Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie i XXV lecie klubu "Flesz"


 

W dniu 26.09.2018 odbyły się III Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie. Na starcie stanęło 49 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. O godzinie 14.00 turniej rozpoczęli najmłodsi w kategoriach skrzaty, zuchy oraz dzieci. Trzy godziny później do zmagań stanęli  młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz zawodnicy w kategorii masters. W tym roku impreza była połączona
z obchodami XXV lecia istnienia naszego klubu. Zawody uroczyście otworzył Wójt gminy Pan Adam Jaskulski, który powitał wszystkie zawodniczki, zawodników, trenerów oraz zgromadzonych rodziców. Pan Krzysztof Stefański który był współzałożycielem naszego klubu witając uczestników turnieju wspomniał o podpisanej umowie z włoskim klubem w Bergamo, z którym nasze stowarzyszenie
w przyszłości zamierza organizować wspólne zgrupowania szermiercze. Wszyscy zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystości wręczenia pamiątkowych pucharów ufundowanych przez urząd gminy
w Świdnicy.

26.09.2018 r. Tomasz Cygański
Zdjęcia z  wydarzenia

Sprzątamy Świat


Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los
i wygląd naszej planety. 19 września uczniowie klas I - III zaopatrzeni w worki i rękawice sprzątali teren wokół szkoły. Sprawne ręce naszych uczniów szybko zrobiły porządek w wyznaczonych rejonach. Dzięki takim akcjom wyrabiamy u dzieci nawyki na przyszłość, uczulamy je na problemy ochrony środowiska.


26.09.2018 r. Elżbieta Brzezińska

Eko Ziemia

AUTOR: Dominika Bachman EKO ZIEMIA

 

Opis koncepcji:   Nazwałam moją pracę "EKO Ziemia", ponieważ pokazuje ona że gdy dbamy o środowisko naturalne, segregujemy śmieci, wykorzystujemy energię odnawialną - słońce, wiatr. Energię pozyskujemy budując farmy wietrzne i jak w naszej szkole zamontowane na dachach panele słoneczne. Ekologiczna codzienność dzieci i dorosłych sprawia że wszystko to sprzyja radosnej zabawie w naturalnym środowisku.  

21.09.2018 r. Renata Uss-Wocial

Pismo z informacją o sukcesie 

 Robotyka

Dzisiaj pierwsza klasa brała udział w lekcji robotyki. Dzieci samodzielnie skonstruowały i zaprogramowały Łazika Marsjańskiego. Robot miał za zadanie przenieść przedmiot z Marsa na Ziemię. Emocji i zabawy było co niemiara. Zadania były poważne, a programowanie urządzenia niesamowitą frajdą

21.09.2018 r. Mariola Zapotoczna

 Wizyta Mistrzów

W dniu 13.09.2018r w Zespole Szklono – Przedszkolnym w Świdnicy gościli Natalia Dominiak, Szymon Staśkiewicz oraz trener Andrzej Filipowski. Dwukrotny Olimpijczyk, wicemistrz Świata Seniorów Szymon Staśkiewicz oraz aktualna Mistrzyni Europy Młodzieżowców do lat 23 Natalia Dominiak przeprowadzili pogadankę na tematy sportowe związane ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Młodzieżowców w Pięcioboju Nowoczesnym , które odbędą się w Drzonkowie w dniach 21-23.09.2018r. Dodatkowo opowiadali uczennicom oraz uczniom szkoły w Świdnicy o swojej karierze sportowej oraz możliwościach pogodzenia ciężkich treningów z codzienną nauką.

T.Cygański 14.09.2018

Pozytywnie zakropkowani

12.09.2018

Poszukujemy jeszcze lata

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 13 września 2018 r. o godzinie 17:00.

Zebranie Rady Rodziców tego samego dnia o godzinie 16:00.

Zobacz w powiększeniu

Ubezpieczenie na rok szkolny 2018/2019

Rada Rodziców na rok szkolny 2018/2019 wybrała ubezpieczenie firmy AVIVA.

1. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU)
2. Informacja dotycząca zakresu ubezpieczenia - składka 46zł
3. Informacja na temat sposobu zgłaszania szkody
4. Formularz zgłoszenia szkody

Szkoła Promująca Zdrowie

Zobacz w powiększeniu

Zebranie z rodzicami

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 13 września 2018 r. o godzinie 17:00.

Zebranie Rady Rodziców tego samego dnia o godzinie 16:00.

Obiady we wrześniu

Opłaty za miesiąc wrzesień 15 dni (10.09 - 28.09).

  • Przedszkole - 22,5 zł;
  • Szkoła - 45 zł;
  • Płatne do 15 września.

Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

Plan lekcji na rok szkolny 2018/2019


Aktualny plan lekcji na  rok szkolny 2018/2019

Rozkład jazdy autobusów

3 września 2018 r.

  • autobusy do szkoły jadą wg rozkładu
  • autobusy ze szkoły odjeżdżają o 10:30

4 września 2018 r. - 7 września 2018 r. (pierwszy tydzień)

  • kursy poranne wg rozkładu
  • kursy popołudniowe wg rozkładu (ostatni 14:40)
  • nie ma jeszcze zajęć dodatkowych


Tymczasowy rozkład jazdy autobusów szkolnych na  rok szkolny 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019


3 września 2018r. - msza św. o godz. 8.15,  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 o godz. 9.00.

Dziennik elektroniczny


Rodziców dzieci, które rozpoczynają naukę w naszej szkole, prosimy o dostarczenie adresów e-mail do wychowawców. Na potrzeby dziennika elektronicznego.

Użytkowniku,

otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Adres strony internetowej e-dziennika to:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

 

Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

Wyświetli się powitalna strona systemu

2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy

3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość

4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło

5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło

6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

 

Do dziennika możemy także dostać się w prostszy sposób – poprzez link umieszczony na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:

http://zs.swidnica.zgora.pl/

i na stronie główniej w menu klikamy w – Dziennik Uonet+…

·         Loginem do dziennika jest wskazany adres e-mail

·         Hasło do dziennika musi mieć przynajmniej 8 znaków, w tym cyfrę i wielką literę

informacja ta automatycznie zostanie dostarczona dla rodziców/opiekunów

na adres e-mail przekazany wychowawcy klasy

Spotkanie organizacyjne dla rodziców

Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczały  do Przedszkola Publicznego w Świdnicy odbędzie się 30 sierpnia 2018r.
o godz. 17.30.

Podręczniki na rok szkolny 2018/2019

Uczniowie wszystkich klas otrzymują podręczniki i ćwiczenia nieodpłatnie w szkole, z wyłączeniem podręczników do nauki religii (które należy zakupić). 

Wykaz aktualnych podręczników, szkolnych planów nauczania i programów nauczania

Dzień pustej klasy

W roku 2018 Dzień Pustej Klasy obchodziliśmy 15 czerwca! Jest to wyjątkowy dzień, podczas którego dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki na łonie przyrody. Pomysł na takie spędzenie dnia powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Celem przedsięwzięcia jest spowodowanie, aby tego dnia klasy były puste! Uczniowie naszej szkoły po raz drugi włączyli się w obchody tego dnia.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźli pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry, aby zwiedzać zabytki i podziwiać architekturę Starego Rynku. Odwiedziły także Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdnicy świętowali ten wyjątkowy dzień na wiele sposobów:

·         klasy 1 i 2 SP odwiedziły Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy, gdzie były uczestnikami warsztatów rzeźbiarskich;

·         klasy 3a i 3b spędziły czas na szkolnym podwórku i placu zabaw, puszczając wykonane samodzielnie latawce;

·         klasa 4a zorganizowała w parku piknik klasowy, połączony z grami i zabawami;

·         klasy 4b i 5b wybrały się na spacer nad zalew oraz na boisko „Błękitni” Świdnica, spędzając czas na grach zespołowych;

·         klasa 4c wybrała się na lody i spacer po okolicy;

·         klasy 5a i 7b wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą do pieczarkarni w Letnicy;

·         klasa 6a pojechała do kina na „wymerdaną” komedię pod tytułem „Wyszczekani”;

·         klasa 6b odbyła pieszą wędrówkę po świdnickich lasach, odwiedzając przy okazji źródliska oraz spędziła czas nad zalewem świdnickim.

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na łonie natury! Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. I udało się!

    Opiekunowie SU

1.07.2018 r.

Kangur matematyczny

 

Na początku czerwca dotarły do nas wyniki konkursu „Kangur matematyczny”. Nasi uczniowie, jak co roku, również brali w nim udział. Spośród 54 uczestników konkursu osiem osób uzyskało wyróżnienie w następujących kategoriach:

·         Żaczek – klasa 2 szkoły podstawowej – Ewa Kołodziej;

·         Maluch – klasa 4 szkoły podstawowej – Zuzanna Kościńska i Oskar Dzieciątkowski;

·         Beniamin – klasa 5 szkoły podstawowej – Alicja Kołodziej;

           – klasa 6 szkoły podstawowej – Agata Häusler;

·         Kadet – klasa 7 szkoły podstawowej – Gustaw Feliński;

·         Junior – klasa III gimnazjum – Anita Kuleczka i Wiktoria Pańtak.

Wszystkim uczniom gratulujemy doskonałych wyników!

                                                                                              Nauczyciele matematyki

1.07.2018 r.

Zgrupowanie w Przesiece

Od pierwszego dnia wakacji trwa zgrupowanie sportowe Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W tym roku grupa 21 zawodniczek i zawodników trenuje w miejscowości Przesieka, niedaleko Karpacza i Jeleniej Góry. Oprócz specjalistycznych treningów szermierki zawodniczki i zawodnicy naszego klubu mają dodatkowe zajęcia związane  z przygotowaniem do sezonu. Wędrówki górskie, pływanie w Cieplicach oraz gry i zabawy w terenie są doskonałą formą treningu uzupełniającego.  Już od września planowane są pierwsze starty w zawodach szermierczych.

.

[zdjęcia..]


1.07.2018 r. Cygański T..

Mamy wakacje

Zadanie domowe na wakacje:

  • Odpoczywanie;
  • Leniuchowanie;
  • Relaks;
  • Wszelkie możliwe formy aktywnego spędzania czasu;
  • Późne wstawanie z łóżka;
  • Piesze wędrówki tam, gdzie się chce iść (nie gdzie trzeba);
  • Długie spotkania z kolegami i koleżankami;
  • Wylegiwanie się w słońcu;
  • Pływanie dla ochłody;
  • Czytanie dla przyjemności;
  • Spełnianie marzeń i zachcianek możliwych do spełnienia;
  • I koniecznie dbaj o swoje bezpieczeństwo;

grafika uczennica klasy 3a

Udanych wakacji !!!
22.06.2018 r. godzina 11:00

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czwartek 21 czerwca 2018 r.

godzina 17:00 – uroczyste zakończenie dla uczniów klas 3 gimnazjum

Piątek 22 czerwca 2018 r.

godzina 8:15 – Msza święta w kościele parafialnym  św.  Marcina

godzina 9:00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-3, 4-7 oraz 2 gim.

*uroczystości odbędą się na hali sportowej

*po uroczystym apelu krótkie spotkanie z wychowawcami

grafika  uczennica klasy IIB

17.06.2018 r.

Odjazd autobusów w piątek 22 czerwca 2018 r.


Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 autobusy odjeżdżają o godzinie 11:00


grafika uczeń klasy 3a

17.06.2018 r.

Warsztaty edukacyjne

Warsztaty edukacyjne „Od ziarenka do bochenka”


13.05.2018r. dzieci z klasy II miały przyjemność gościć w Fundacji „Zielony Dom”. Przeprowadzone zostały tam warsztaty edukacyjne dotyczące pieczenia chleba. Dzieci same zagniatały ciasto, z którego potem formowały pieczywo. W trakcie warsztatów dzieci mały okazję zapoznać się z historią pieczenia chleba, poznały rodzaje zbóż i nauczyły się je rozpoznawać, a także samodzielnie zmieliły ziarno na mąkę. Uwieńczeniem warsztatów była konsumpcja świeżo upieczonych bułeczek i rogalików. Podczas zajęć czekała na nas miła niespodzianka w postaci degustacji chleba upieczonego na zakwasie. Dziękujemy.

[zdjęcia..]


14.06.2018 r. Warecka D.

Dobry start

Drodzy Rodzice

 

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz
w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

[ulotka..]

[plakat..]


13.06.2018 r. Reimann L.

Tańczymy na 6 z SP 13

8 czerwca na deptaku przy ratuszu odbył  się  IX Przegląd  Zespołów Tanecznych " Tańczymy  na 6
z SP 13". Zaprezentowało się 56 formacji. Wśród nich były dzieci ze Szkoły w Świdnicy " Gwiazdki". Uczęszczają na zajęcia Kółka Tanecznego pod opieką Marioli Zapotocznej. Grupa Gwiazdki zatańczyła rewelacyjnie, co widać na zdjęciu. Wróciła z pucharem i dyplomem. Dodatkowo dopisało im szczęście
i rękoma  Zosi wylosowali główną nagrodę!!!


11.06.2018 r. Zapotoczna M.

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

W dniu 4 czerwca 2018 r. o godzinie 11:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W roku szkolnym 2017/2018 Lubuski Kurator Oświaty przy pomocy komisji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich zorganizował 4 konkursy przedmiotowe 
z następujących przedmiotów: język angielski, język niemiecki, język polski i matematyka.


W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 10 112 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 1 926 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 226 uczniów, z których 88 uzyskało tytuł laureata. Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Wśród wspomnianych wyżej 88 laureatów drugi rok z rzędu pojawiła się Saffiya Shahabi z klasy 6 A oraz jej nauczycielka – pani Anita Kucharczyk.

Gratulujemy naszej laureatce, jej nauczycielce oraz rodzicom uzyskanego wyniku.

11.06.2018 r. Kucharczyk J.

Marta Michalczyk 5 na Mistrzostwach Polski Młodzików

Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica

Marta Michalczyk - 5 na Mistrzostwach Polski Młodzików

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie. Znakomicie wystartowała nasza reprezentantka Marta Michalczyk, która w turnieju indywidualnym zajęła wysokie 5 miejsce. Zwyciężyła reprezentantka Rybnika Alicja Klasik. Na miejscu 17 uplasowała się Aleksandra Krynicka, a na 96 m Hanna Kacała. Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany z naszego klubu został Wojciech Marczak, który zajął 32 miejsce. Błażej Bednarski uplasował się na pozycji 52, Antoni Bednarski 68, Jakub Gajewski 75 oraz Igor Grzelak (ZKS Drzonków ) na miejscu 84.

W konkurencji drużynowej na 21 ekip nasi chłopcy uplasowali się na miejscu 11, a dziewczęta na 12.

10.06.2018 r. Cygański T.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

28 maja 2018 roku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II w Sulechowie. W tym roku szkolnym konkurs obejmował wiedzę na temat całego pontyfikatu papieża Polaka. Dodatkowo uczestnicy musieli zapoznać się z dwoma rozdziałami encykliki Ojca Świętego – „Dominum et vivificantem”.  Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów – Paulina Szeląg, Wiktoria Pańtak i Karolina Kamińska (wszystkie z III A) oraz uczeń klasy II A – Jakub Szyja. Pytania przygotowane przez organizatorów sprawiły naszym gimnazjalistom dużo problemów i nie ze wszystkimi dali sobie radę. Przykładowe, bardzo trudne pytania konkursowe – „Jak długo trwała operacja po zamachu na Jana Pawła II?”, „O której godzinie zwykle wstawał papież?”, „Co oznacza dewiza papieża Totus Tuus?”.

W tym roku nasi uczniowie nie  awansowali do czołówki – mamy nadzieję, że uda nam się dokonać tego za rok.

10.06.2018 r. Tkaczyk W.

XIII EDYCJA BIBLIOTECZNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

29 maja 2018 r. odbył się konkurs ortograficzny przeprowadzony wśród uczniów Szkoły Podstawowej
w ramach XIII edycji ,,Bibliotecznego konkursu ortograficznego”. Rywalizację przeprowadzono w dwóch etapach: dla uczniów klas II i III oraz IV i V. 4 czerwca 2018 r. z ortografią zmierzyli się uczniowie klas VI
i VII. Celem konkursu było kształcenie wśród uczniów nawyku prawidłowego stosowania zasad pisowni
w języku polskim oraz  uświadomienie im, że znając te zasady można i warto polubić ortografię. Łącznie
w trzech etapach konkursie wzięło udział 33 uczniów. Zmierzyli się oni z potyczkami ortograficznymi
w dyktandach pod hasłem ,,Wkrótce wakacje”.

Laureatami konkursu zostali :

Etap klas II - III:

I miejsce – Jowita Walania, kl. III a

Wyróżnienie – Weronika Jasiniak, kl. II

Etap klas IV - V:

I miejsce – Alicja Kołodziej, kl. V a

Wyróżnienie – Oliwia Stryjas, kl. IV c

Etap klas VI  -  VII:

I miejsce – Agata Häusler, kl. VI b

Wyróżnienie – Patrycja Szymczak, kl. VI b

 5.06.2018 r. Szymula R.

Nauka poprzez zabawę

W dniach 15 i 25 maja uczniowie klasy 7b oraz klas IIA i IIB gimnazjum, uczęszczający na zajęcia rozwijające z fizyki w ramach projektu „Świat Nauki”, przygotowali dla dzieci z przedszkola pokazy doświadczeń

Nasze pokazy okazały się doskonałą rozrywką dla przedszkolaków. Na dziewięciu stanowiskach w sali nr 45 uczniowie prezentowali rozmaite zjawiska i w przystępny sposób wyjaśniali obserwowane zmiany. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na grupy, aby każdy mógł komfortowo obserwować wszystkie atrakcje. Pokazy trwały dwie godziny, a dzieci nie mogły się rozstać z uczniami. Zajęcia miały charakter interaktywny. Wszystko, co zostało maluchom powiedziane i zaprezentowane, było bacznie obserwowane i zapamiętywane. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i reagowały bardzo żywiołowo, szczególnie wtedy, gdy same mogły wykonać wcześniej obserwowane doświadczenia. Oferta naszych eksperymentów nie ograniczała się tylko do zajęć w sali. Dzieci były witane i żegnane na placu szkolnym intrygującymi pokazami, takimi jak „słoniowa pasta do zębów”, strzelanie z armaty ziemniakami, czy rakieta – najprostszy pojazd powietrzny z napędem odrzutowym. Efekty powstające podczas interakcji różnych substancji i odczynników zaskoczyły każdego.

Na uznanie zasługuje fakt, że uczniowie prowadzący zajęcia z dziećmi sami poczuli się jak dzieci. Siedemnastoosobowa grupa uczniów miała świetną zabawę i ogromną satysfakcję z tego, że ich praca poświęcona na przygotowanie eksperymentów, zarówno teoretyczna jak i praktyczna, została doceniona
i nagrodzona wielkimi brawami dzieci.

[zobacz więcej..]

5.06.2018 r. Olichwer K.

XIII EDYCJA BIBLIOTECZNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

29 maja 2018 r. odbył się konkurs ortograficzny przeprowadzony wśród uczniów Szkoły Podstawowej
w ramach XIII edycji ,,Bibliotecznego konkursu ortograficznego”. Rywalizację przeprowadzono w dwóch etapach: dla uczniów klas II i III oraz IV i V. 4 czerwca 2018 r. z ortografią zmierzyli się uczniowie klas VI
i VII. Celem konkursu było kształcenie wśród uczniów nawyku prawidłowego stosowania zasad pisowni
w języku polskim oraz  uświadomienie im, że znając te zasady można i warto polubić ortografię. Łącznie
w trzech etapach konkursie wzięło udział 33 uczniów. Zmierzyli się oni z potyczkami ortograficznymi
w dyktandach pod hasłem ,,Wkrótce wakacje”.

Laureatami konkursu zostali :

Etap klas II - III:

I miejsce – Jowita Walania, kl. III a

Wyróżnienie – Weronika Jasiniak, kl. II

Etap klas IV - V:

I miejsce – Alicja Kołodziej, kl. V a

Wyróżnienie – Oliwia Stryjas, kl. IV c

Etap klas VI  -  VII:

I miejsce – Agata Häusler, kl. VI b

Wyróżnienie – Patrycja Szymczak, kl. VI b

 5.06.2018 r. Szymula R.

Flesz

W dniu dzisiejszym 04.06.2018r w sali szermierczej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy odbył się turniej szermierczy z okazji Dnia Dziecka. W zawodach uczestniczyła najmłodsza grupa młodych adeptów naszego klubu. Nagrody wręczała Pani Teresa Przykuta oraz Pan Jerzy Piotrowski.

Wszystkim gratulujemy.

[zobacz więcej..]

4.06.2018 r. Cygański T.

 Dzień Dziecka w naszej szkole

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka odbyło się w naszej szkole szereg atrakcji.  Najmłodsi ze względu na piękną pogodę, postanowili świętować poza szkolnymi ławkami, wyciągając koce, poduchy i kosze pełne smakołyków. Czekało na nich wiele niespodzianek. Dzień rozpoczął się degustacją słodkiej i puszystej waty cukrowej (dziękujemy Panu Rafałowi Trafała). Piknik wszystkim bardzo się podobał, dzieci zapomniały o telefonach, wszyscy grali w piłkę, gry planszowe, malowali piękne plakaty farbami, konstruowali namioty z kocyków, a przy tym świetnie się bawili.

grafika uczennica klasy 7a

 Dla Klas IV-VI zorganizowane zostały na boisku szkolnym Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w piłce nożnej. Każda klasa reprezentowała jedno, wybrane przez siebie państwo. Znajomość wybranego kraju uczniowie musieli udowodnić w konkursie wiedzy. Po zaciętych meczach, podczas których nie brakowało emocji sportowych, mistrzem szkoły została klasa 6 B (Argentyna). Miejsce drugie zajęła klasa 4 A
( Włochy). Na trzeciej pozycji uplasowała się klasa 5 A (Belgia).

Najstarsi uczniowie szkoły rywalizowali: chłopcy w piłkę nożną, dziewczęta w kwadranta. W tenisie stołowym I miejsce zajął G.Kremens, II miejsce Cz.Oniszczuk, III miejsce H.Gil.

Po zmaganiach sportowych, na wszystkich uczniów w szkole czekały słodycze, soczki, a na ochłodę dziecięcy przysmak - lody.

Dziękujemy firmie TOMART za włączenie się w organizację Dnia Dziecka w naszej szkole.


[zobacz więcej..]

[zobacz więcej..]

4.06.2018 r.

Lekcja przyrody w klasie 1

25 maja uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez ucznia klasy IV a -Wiktora Wlazły. Starszy kolega przygotował referat na temat życia mrówek, ich wyglądu, pożywienia i  zwyczajów panujących w mrowisku. Wiktor przyniósł hodowane przez siebie w formikarium, mrówki  żniwiarki i hurtnice pospolite. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem obserwowali je  przez szybę, oglądali albumy  i zadawali pytania, na które Wiktor odpowiadał, wykazując się ogromną wiedzą przyrodniczą. Bardzo dziękujemy Wiktorowi za praktyczną lekcję przyrody.

[zobacz więcej..]

4.06.2018 r. Marczewska A.

Lekcja przyrody w klasach 3

Klasa 3a i 3b wraz z wychowawcami postanowiła odbyć lekcję przyrody w samym Ogrodzie Botanicznym pod okiem fachowca Sebastiana Pilichowskiego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy odnośnie roślin ,a także zamieszkujących ogród owadów. Nie obyło się bez zwiedzania MiniZOO, a także świetnej zabawy w Zaczarowanej Zagrodzie. Nie ma nic lepszego jak nauka poprzez zabawę.

grafika uczennica klasy IIB

  [zobacz więcej..]

4.06.2018 r. Brzezińska E., Dybionka S.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w piłce nożnej

W dniu 30 maja 2018, z okazji Dnia Dziecka,  na boisku szkolnym w Świdnicy został rozegrany turniej piłki nożnej. Szczególną motywacją dla uczestników było to, że zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w piłce nożnej. Dodatkowo każda klasa reprezentowała jedno, wybrane przez siebie państwo. Znajomość wybranego kraju uczniowie musieli udowodnić w konkursie wiedzy. Po zaciętych meczach, podczas których nie brakowało emocji sportowych, mistrzem szkoły została klasa 6 B (Argentyna). Miejsce drugie zajęła klasa 4 A ( Włochy). Na trzeciej pozycji uplasowała się klasa 5 A (Belgia). Kolejne miejsca w turnieju zajęły klasy: 6 A (Francja),
5 B (Anglia), 4 C ( Brazylia) i 4 B (Polska).

Najlepszymi bramkarzy zostali wybrani bracia Antoni i Błażej Bednarscy.

Spośród napastników na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Kamil Gabalski, Łukasz Gabalski, Dawid Cwojdziński, Dawid Kruszona, Bartłomiej Żółkiewski oraz Kacper Stafecki.

Wszystkim piłkarzom gratulujemy udanych występów.




ilustracja uczeń klasy IIB

  [zobacz więcej..]

31.05.2018 r. Tomasz Cygański

VII ZJAZD RODZINY SZKÓŁ JANA PAWŁA II 

Dnia 18 maja bieżącego roku odbył się VII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Niwiskach.

            Patronat papieża Polaka zobowiązuje uczniów do poznawania faktów z jego życia, pontyfikatu,
a także jego nauk, które uczyniły go autorytetem moralnym i wychowawczym.

            Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w Zjeździe, mając okazję sięgnąć do biografii Karola Wojtyły. Przygotowali prace plastyczne pt. „Przychodzę do Was z dalekiego kraju” i wzięli udział w konkursie literackim.

            Część oficjalna Zjazdu rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niwiskach koncelebrowaną przez księży pod przewodnictwem Biskupa Pawła Sochy. Po mszy nastąpił przemarsz 14 pocztów sztandarowych wraz z gośćmi do szkoły. Następnie pani Dyrektor Marzanna Kujtkowska powitała zebranych gości na czele z Biskupem Pawłem Sochą i Lubuskim Kuratorem Oświaty – panią Ewą Rawą.

            Uczniowie szkoły w Niwiskach przedstawili montaż artystyczny pod hasłem  „Przychodzę do Was z dalekiego kraju”. W dalszej części poczty sztandarowe brały udział w zawodach sportowych.

            Następnie pani Dyrektor Marzanna Kujtkowska wręczyła nagrody za najciekawsze prace plastyczne i literackie. Wśród nagrodzonych pokaźną grupę stanowili nasi wychowankowie:

Konkurs plastyczny:

Wyróżnienie: Alicja Kołodziej, Zuzanna Kościńska

Konkurs literacki:

Kategoria kl. I – III SP:

1. Dawid Możdżeń

Kategoria kl. IV – VI SP:

1. Hanna Wiącek 2. Zuzanna Kruszona 3. Michał Madera

Wyróżnienie: Milena Rożniatowska, Aleksandra Głowacka, Wiktoria Ławniczak

Kategoria kl. VII i gimnazjum:

1. Magdalena Maćkowiak 2. Barbara Niedźwiecka Wyróżnienie: Natalia Opieczonek


  [zobacz zdjęcia..]

26.05.2018 r. Wioletta Tkaczyk

Wizyta w schronisku


22 maja klasy 4a i 4c odwiedziły schronisko dla zwierząt w Zielonej Górze w celu wyrobienia postawy humanitarnej wobec zwierząt . Na miejscu uczniowie poznali zasady funkcjonowania schroniska, dowiedzieli się, jakie są obowiązki pracowników oraz mogli wyprowadzić psy na spacer.  Chcąc materialnie wesprzeć schronisko,  dzieci przywiozły ze sobą żywność oraz artykuły potrzebne zwierzętom.  Niektórzy też wrzucili pieniążki do puszek.  Dla uczniów była to świetna lekcja bezinteresownej pomocy, która przynosi dużo radości i satysfakcji.  Na  koniec każdy uczestnik wycieczki otrzymał grę na komputer pt. „My Dog Coach”.


ilustracja uczennica klasy 4c

  [zobacz zdjęcia..]

26.05.2018 r. Marta Karpińska-Lizurek, Ewelina Wybudowska

Ja też będę policjantem

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pn. „Ja też będę Policjantem!”. Wydarzenie, które patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, wpisało się w ideę promowania zawodu policjanta.

22 maja 2018 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pt. „Ja też będę Policjantem!”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły z kl. 4b – Wiktoria Szymczak otrzymała wyróżnienie w kategorii prac plastycznych. Gratuluję Wiktorii oraz Jej opiekunowi artystycznemu – Pani Renacie Uss-Wocial.


ilustracja uczennica klasy 4b

[zobacz więcej..]

  [zobacz zdjęcia..]

25.05.2018 r. Liliana Reiman

Paulina finalistka

Dwa miesiące temu pisaliśmy o sukcesie uczennicy klasy III A – Pauliny Szeląg, która awansowała do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty (przypomnijmy, iż Paulina uzyskała drugi wynik, będąc w piątce najlepszych gimnazjalistów). W ferworze egzaminów końcowogimnazjalnych nie zamieściliśmy informacji o dalszych losach naszej najlepszej polonistki.

Podczas etapu wojewódzkiego Paulina zmierzyła się z jednym z bardzo wymagających tematów prac pisemnych – Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów (Jan Paweł II). Myśl papieża odnieś do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Ballada o trzech królach. Za swoją analizę (jest to forma wypowiedzi pisemnej wymagana w liceach ogólnokształcących) Paulina zdobyła 76%, uzyskując w ten sposób tytuł finalisty! Tytuł ten, oprócz satysfakcji, skutkuje 7 punktami (na 18 możliwych) liczonymi w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadgimnazjalnych.

Aby podkreślić skalę trudności konkursu języka polskiego, przypominamy, iż do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 100 spośród 572 gimnazjalistów biorących udział w etapie rejonowym. Uczennicy życzymy podobnych sukcesów podczas kontynuowania edukacji w liceum ogólnokształcącym.

Opiekun uczennicy – Jacek Kucharczyk

 

Saffiyya laureatka

Każdy sukces naszych wychowanków to wielki powód do dumy, ale niektóre z nich dają nam powód do dumy szczególnej. Uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Saffiyya Shahabi po raz drugi została laureatem konkursu języka angielskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Drugi sukces smakuje szczególnie – Saffiyya uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników – 98,3%. Uzyskała 1 miejsce, dystansując 45 uczniów biorących udział w zawodach wojewódzkich i 414 biorących udział w zawodach na szczeblu rejonowym. Spośród wspomnianej wyżej 45 – 13 uczniów uzyskało tytuł laureata.

Przypomnijmy, że konkursy kuratoryjne to konkursy, które przynoszą każdej placówce oświatowej największą chlubę i punkty w rankingach. W roku szkolnym 2016/2017 w konkursach kuratoryjnych na szczeblu szkół podstawowych wzięło łącznie udział 15046 uczniów, spośród których wyłoniono 102 laureatów (na szczeblu gimnazjum liczba uczniów biorących udział to 13474, z których wyłoniono 155 laureatów). W zawodach rejonowych brało udział 3338 uczniów szkół podstawowych i 3284 gimnazjalistów.

Sukces Saffiyyi to przede wszystkim zasługa jej zdolności, pracowitości i determinacji. Nie można jednak przy tej okazji nie wspomnieć o pracy jej opiekunki – pani Anity Kucharczyk. Podczas zajęć koła języka angielskiego organizowanego w ramach projektu „Świat Nauki – nowe standardy edukacji w szkołach zielonogórskiego MOF” (komponent świdnicki), którego beneficjentem jest Gmina Świdnica, uczennica i jej opiekunka spędziły wiele godzin, rozwiązując testy na poziomie studentów filologii angielskiej i konwersując niczym rodowite mieszkanki Londynu.

Gratulujemy Saffiyyi ogromnego sukcesu, który jest swoistym ukoronowaniem doskonałych wyników uzyskiwanych podczas egzaminów przez uczniów naszej gminy.

Adam Jaskulski – wójt

Gminy Świdnica,

Liliana Reimann – dyrektor

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Świdnicy