WEBMASTER

  2002 - 2018 - Marcin Strzelczyk
  aktualizacja 21 marca 2018 r.
Inauguracja STREFY RELAKSU

     

21.03.2018 r. 
Dzień otwarty

     

16.03.2018 r. 
Zebranie z rodzicami

     
Najbliższe zebranie z rodzicami dnia 22 marca 2018 r. (czwartek) o godzinie 17:00

grafika Jakub Kołodziejczyk


16.03.2018 r. 
Dzień walki ze stresem

     
10 marca 2018 r. na świecie obchodziliśmy Dzień Walki ze Stresem. W świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka z uczniami na temat sposobów radzenia sobie ze stresem, który niestety towarzyszy nam w różnych sytuacjach. W szkole też dzieci czasem się stresują. Uczniowie stwierdzili, że jak uczą się systematycznie, to przeżywają niższy poziom stresu.  Wspólnie wymieniliśmy następujące formy radzenia sobie ze stresem: chodzenie na spacery, uprawianie sportu, uśmiechanie się, sen, rysowanie, malowanie, gra na instrumentach muzycznych, chodzenie do kina i teatru, czytanie książek i spotykanie się z przyjaciółmi. Żeby lepiej radzić sobie ze stresem, dzieci w świetlicy przygotowały sobie gniotki - ,,antystresanty". Wykonały ok. 40 zabawnych stworków z balonów, mąki ziemniaczanej i innych dekoracji. Rodzice, którzy przychodzili odebrać swoje dzieci również włączali się do zabawy. Wszyscy wspaniale bawiliśmy się. W sytuacji stresogennej można swoją złość wyładować na gniotkach. Oto niektóre z nich.

14.03.2018 r. R. Szymula
Warsztaty pierwszej pomocy dla wolontariuszy

     

Bez znajomości zasad pierwszej pomocy poszkodowany ma mniejsze szanse na przeżycie.

Statystyki pokazują, że tylko co czwarty Polak wie, jak udzielać pierwszej pomocy.

Krzysztof Chrobot i Jakub Wojtacha – Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla grupy wolontariuszy „Szkolnego Wolontariatu”, przygotowujących się między innymi do zawodów ratowniczych.

Spotkanie miało na celu uświadomienie znaczenia pierwszej pomocy, propagowania wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.

Krzysztof i Kuba w bardzo przystępny sposób przekazywali informacje i umiejętności, które pozwolą na szybką i fachową pomoc poszkodowanym.

.

14.03.2018 r. Szkolny Wolontariat
Tworzymy kulturę szacunku w sieci

     

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodziliśmy w lutym pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”

 Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcieliśmy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach tego przedsięwzięcia każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Dla klas I-III nauczyciel zajęć komputerowych zorganizował zajęcia koła informatycznego w oparciu o materiał multimedialny „Sieciaki”, „Plik i Folder” oraz „Zuzia i Tunio poznają Internet”. Podobnie w klasach IV-VII w ramach zajęć komputerowych i informatyki przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Polskiego Centrum Programu Safer Internet: „3… 2… 1… Internet”, „Lekcja bezpieczeństwa” i „Gdzie jest Mimi?”, „Na zawsze”

.


14.03.2018 r. nauczyciele przedmiotów informatycznych
"Kocie sprawy"

     

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który obchodzony jest na całym świecie 17 lutego odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny pt.”Koci  ulubieniec”. Dzieci  z kl. 1- 7 Szkoły Podstawowej przynosiły zdjęcia swoich ulubieńców, pokazując tym samym swoje umiejętności artystyczne. Dało się zauważyć, jaką sympatią są obdarzani koci towarzysze. Piątek (9.02.2018 r.) minął nam iście „kociasto”, ponieważ wszystkie koty zostały poddane ocenom. Głos mógł oddać każdy z naszej szkoły. Uczniowie głosowali wpisując numerek przyporządkowany danemu zwierzęciu, wybierając spośród 20 zdjęć jedno, które najbardziej przypadło im do gustu.
                 W ten dzień można było oglądać książki o kotach, dowiedzieć się m.in. „dlaczego koty mruczą?”,  oraz posłuchać innych ciekawostek dotyczących kotów. Poznanie kociej natury odbyło się również poprzez wysłuchanie wierszy autorstwa Franciszka Klimka czytanych przez wychowawcę świetlicy.

 
Wyniki konkursu:
I miejsce – Barbara Niedźwiecka (kot „TOSIA”) kl. 7b

II miejsce – Aleksandra Hołobotowska (kot „LEON”) kl. 1

III miejsce – Zuzanna Kościńska (kot „ŁATKA) kl. 4c

IV miejsce – Dominik Wysocki (kot „FILIP”) kl. 4b

Wszyscy kociarze będący uczestnikami konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!

14.03.2018 r.A. Łogożna
Z ortografią na ty

     
Uczniowie naszej szkoły  mogli wykazać się znajomością ortografii w szkolnym konkursie pt. „Z ortografią na ty”. Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach:  1 – dla klas 4 i 5 oraz 2 – dla klas 6 i 7.

Poziom 1

I miejsce: Martyna Rewiako, 7a
II miejsce: Kinga Klocek, 7a
                   Klaudia Żarów, 7b
III miejsce: Aleksandra Głowacka, 6a

Poziom 2
I miejsce: Ala Kołodziej, 5a
II miejsce: Aida Aławerdian, 5a
III miejsce: Dominika Felińska, 4a

Zwycięzcom gratulujemy!

12.03.2018 r.M. Karpińska-Lizurek
Dni Zdrowia 2018

     

Ćwiczymy ciało i umysł.

Zdrowo się odżywiamy.

Dbamy o dobre samopoczucie.

Unikamy nałogów.

 Chronimy środowisko.

ilustracja Helena Pogoda

 [zobacz szczegóły...]

11.03.2018 r. Zespół do spraw promocji zdrowia i Samorząd Uczniowski
 
Rekrutacja

     

ROZPOCZĘŁY SIĘ ZAPISY DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. JANA PAWŁA II W ŚWIDNICY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW

I ICH RODZICÓW Z TERENU GMINY ŚWIDNICA

ilustracja Hania Czarny

 [zobacz szczegóły...]

7.03.2018 r.
 
Podziękowanie

     
2.03.2018 r.
 
Podziękowanie
   
2.03.2018 r.
 
Sprawozdanie z ferii zimowych

     

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych w Hali Sportowej Świdniczanka odbywały się bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy. Ideą przyświecającą tegorocznym feriom zimowym była bezpieczna zabawa poprzez sport.  Cieszy fakt, że duża grupa dzieci i młodzieży skorzystała z tej formy wypoczynku, udowadniając jednocześnie, że sport nadal jest atrakcyjną, korzystną dla zdrowia formą spędzania czasu wolnego. 

 Podczas naszych spotkań w hali odbyło się wiele konkursów sprawnościowych, wzbudzających dużo emocji i uśmiechu oraz turniejów drużynowych: w piłkę nożną, unihokeja, dwa ognie, tenisa stołowego oraz kwadranta i piłkę koszykową.

 [zobacz wiecej...]

2.03.2018 r. M. Furmanek
 
Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej

     

W piątek, 9 lutego, odbył się w naszej szkole Walentynkowy Festiwal Piosenki Miłosnej, w którym główną nagrodą był bon na wyjazd zwycięskiej klasy do kina lub na basen. Brali w nim udział uczniowie klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej oraz klas II A, II B i III B Gimnazjum. Zadaniem uczestników było wykonanie piosenki o tematyce miłosnej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Po burzliwych obradach komisja zdecydowała, że zwycięzcą konkursu zostanie klasa 6 a, która zaprezentowała piosenkę pod tytułem „Dzień dobry, kocham Cię”. Ponadto przyznano dwa drugie miejsca – dla klas 7 a i II A, które wykonały piosenki „Dach” oraz „Jessica”.

Zwycięzcom gratulujemy !

 [zobacz wiecej...]

26.02.2018 r.opiekunowie SU
 
Podziękowania Samorząd Szkolnego

     

W imieniu Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wykazali się dobrym sercem i włączyli się w akcje mające na celu pomoc potrzebującym.


 [zobacz wiecej...]

26.02.2018 r. opiekunowie SU
 
Sukces

     

Tuż przed feriami zimowymi dotarła do nas wspaniała informacja – Paulina Szeląg, uczennica klasy IIIA, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego organizowanego pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Na dodatek zrobiła to w znakomitym stylu – w rejonie zielonogórskim zdobyła 1 miejsce, na 155 uczestników, uzyskując 95% punktów! Na około 600 gimnazjalistów biorących udział w etapie rejonowym w województwie lubuskim podobny i lepszy wynik uzyskało jedynie 5 uczniów. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powtórzenia wyniku podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się już 9 marca w Żarach.


 


26.02.2018 r. J. Kucharczyk - nauczyciel uczennicy
 
Co to był za bal

     
Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klas 4 – 7 SP i II – III Gimnazjum mieli okazję świętować czas karnawału. Muzyka, która porywała do tańca i wprawiała w pozytywny nastrój, była grana już od rana podczas przerw. Następnie, po lekcjach, odbyła się dyskoteka szkolna. DJ-ki z kl. IIIA – Karolina Kromska i Weronika Żukowska, poprowadziły wspaniałą zabawę taneczną, która trwała do godzin wieczornych. Po kilkugodzinnych karnawałowych szaleństwach rodzice bezpiecznie odebrali swoje pociechy do domów. Teraz pozostało nam już tylko czekać na kolejną przyjemność – tłusty czwartek i smaczną „wyżerkę”.


 


26.02.2018 r. opiekunowie SU
 
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

2 lutego w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy zawody powiatowe w piłkę ręczną chłopców. Gościliśmy cztery  drużyny: z Czerwieńska, Kargowej, Sulechowa i Trzebiechowa. Rozgrywki, na zasadzie każdy z każdym, trwały ponad cztery godziny. Po wyczerpującej rywalizacji I miejsce i awans do zawodów rejonowych wywalczyła szkoła z Czerwieńska.

Pozostałe miejsca:

 • II miejsce – Kargowa
 • III miejsce – Trzebiechów
 • IV miejsce – Sulechów
 • V miejsce – Świdnica
     

 

26.02.2018 r. M. Furmanek 
 
Awans naszych drużyn do zawodowów rejonowych

     

Mistrzowie Powiatu! Cieszymy się z awansu naszych drużyn do zawodów rejonowych w unihokeju!

 

Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt  i chłopców  w kategorii gimnazjum, rozegrane w hali sportowej w Babimoście, były dla naszych reprezentacji bardzo udane. Najpierw chłopcy pokonali zespoły z Sulechowa, ulegając jedynie drużynie z Babimostu, i z II miejsca awansowali do zawodów rejonowych. Następnie  dziewczęta po zaciętej walce z wielokrotnymi mistrzyniami województwa – drużyną z Babimostu, i wygranym meczu z Sulechowem także zapewniły sobie awans do  dalszych rozgrywek. Serdecznie gratuluję moim  drużynom bardzo dobrej gry i życzę sukcesu podczas zawodów rejonowych!

 26.02.2018 r. M. Furmanek 
 
Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych

     
 


13.02.2018 r. 
 
Najlepsi uczniowie na koniec I półrocza

Wykaz uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki nauczania
i przynajmniej bardzo dobre zachowanie     

 [zobacz wiecej...]


13.02.2018 r. 
 
Oferta na ferie zimowe 2018 r.

     

 
ilustracja Hanna Łotocka

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W ŚWIDNICY ZAPRASZA

WSZYSTKIE DZIECI I MŁODZIEŻ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU

 W ZAJĘCIACH  PODCZAS FERII ZIMOWYCH.

CAŁE DWA TYGODNIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

I BEZ DOSTĘPU NUDY!!!

 [zobacz wiecej...]


18.01.2018 r. 
 
WOŚP

     

  

      14 stycznia 2018 roku na terenie całej Polski obchodzono 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście w akcji tej nie mogło zabraknąć zaangażowania mieszkańców naszej gminy. Do tego wydarzenia włączyło się 30 wolontariuszy – starszych i młodszych, w tym uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

      Pogoda w niedzielę 15 stycznia była nie najlepsza. Pewnie przez głowy wielu wolontariuszy przeszła myśl, czy aby na pewno chcą dzisiaj, w tak mroźny dzień, kwestować? Jednak, kiedy się pomyśli, jakie korzyści może przynieść taka praca, od razu nabiera się sił i motywacji do działania.

      Życzliwość i dobroć ludzi dodawała nam otuchy i ciepła. Dzięki byciu wolontariuszem można dostrzec, jacy ludzie są wspaniali i kochani. Za najpiękniejsze można uznać te chwile, kiedy widzimy, że ktoś ma niewiele, ale pomimo tego dzieli się z innymi.

      Wolontariusze z Gminy Świdnica kwestowali od godziny 7:00 do godziny 21:00, a od godziny 18:00 mogliśmy wziąć udział w gminnej imprezie WOŚP. To właśnie w GOK-u odbyło się to nieziemskie spotkanie, które zostało uświetnione poprzez rozmaite występy, m. in. grupy teatralnej „A czemu nie”, zespołu „Świdniczanie” oraz uczniów z naszej szkoły. Tutaj też przeprowadzono najprawdziwszą licytację, podczas której zarobiliśmy na Fundację WOŚP 8380 złotych. Ciekawostką może być fakt, że najdroższy chleb wylicytowano za 210 złotych.

      Podsumowując, Gmina Świdnica, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz dobroczynności mieszkańców, zebrała 46 333,26 złotych, co oznacza, że w tym, 2018, roku pobiliśmy rekord i to między innymi dzięki nam zostaną wyrównane szanse w leczeniu noworodków.

Paulina Szeląg


23.01.2018 r. 
 
Zmiana planu lekcji

             Proszę zapoznać się z  planem lekcji aktualnym od 22 stycznia 2018 r.


Autobusy!!!

W poniedziałki dwa autobusy odjeżdżają o 14:30, dwa kolejne o 15:30.

We wtorki dwa autobusy odjeżdżają o 14:30, dwa kolejne o 15:30.


Dzieci, które kończą zajęcia i nie uczestniczą w zajęciach dodatkowych odjeżdżają o 14:30.

Autobusy o 15:30 są dla dzieci, które uczestniczą w zajęciach dodatkowych.


18.01.2018 r. 
 
26 Finał WOŚP

            

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy wspierali WOŚP, uczestnicząc w biegu „Policz się z cukrzycą” oraz kwestując jako wolontariusze.

W symbolicznym biegu, będącym dobrą zabawą, a jednocześnie prowadzącym do szczytnego celu, pierwsi linię mety przekroczyli Jakub Cydzik z klasy  IIA i Weronika Żukowska z klasy IIIA.

M. Furmanek

18.01.2018 r. 
 
Warsztaty "Nowe narkotyki"
             

Uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pana Grzegorza Nawrota – terapeutę z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciborzu. Tematem warsztatów były nowe narkotyki. Młodzież została zapoznana z zagrożeniami związanymi z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz ze sposobami radzenia sobie z używaniem substancji w grupie rówieśniczej.

Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia


18.01.2018 r. 
 
Konkurs fotograficzny

            

 Dla kogo?
- dla uczniów kl.1-7 Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

Termin:
- do 8 lutego (czwartek) do godz. 15:00.

            W związku z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Kota zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Koci ulubieniec”. Wystarczy, że przyniesiesz zdjęcie swojego kota, bądź kota sąsiada jeśli nie posiadasz własnego.

Format:
- Zdjęcie powinno być wydrukowane w formacie nie większym niż A5 (format zeszytowy)
lub wywołane w formacie max. (14.8 cm X 21 cm)

Każde zdjęcie należy czytelnie podpisać ołówkiem na odwrocie: imię, nazwisko, wiek, klasa,
a także imię kota.

Dla uczestników przewidziane nagrody 

Dnia 9 lutego (piątek) odbędzie się szkolna wystawa fotograficzna. Uczniowie tego dnia będą mogli zagłosować na zdjęcie wybranego kota, który być może zostanie  „Kocim Ulubieńcem”.

Opiekunowie świetlicy


11.01.2018 r. 
 
Byliśmy w schronisku

             Uczniowie klas trzecich naszej szkoły postanowili zrobić dobry uczynek i wybrali się do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze. Mieliśmy okazję zobaczyć warunki panujące w schronisku, a także przyjrzeć się obowiązującym w nim zasadom. Uczniowie poznali mieszkańców przytułku dla zwierząt,  poza tym mieli możliwość wyprowadzić jedno z nich na spacer. Radość była ogromna nie tylko dla wybrańca – również dzieci były uśmiechnięte i dumne z dobrze wykonanego zadania. Widząc trudną sytuację schroniska, uczniowie postanowili zebrać dla psów i kotów żywność oraz niezbędne produkty na zimę.


11.01.2018 r. 
"Odlot" - warsztaty profilaktyczne

„Odlot”

Program  profilaktyczny „Odlot” był realizowany w klasie VI b. Warsztaty  były poświęcone tematyce uzależnień, alternatywnym metodom spędzania wolnego czasu i asertywności. Uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Pańtak.

                                                           Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia

  

11.01.2018 r. 
 
Warsztaty - przemoc i agresja

            

Uczniowie klas I – VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez terapeutów z krakowskiego Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog”. Zajęcia dotyczyły szeroko pojętej profilaktyki. Młodsi uczniowie zapoznali się ze skutkami przemocy i agresji, natomiast starsi z zaletami zdrowego stylu życia i zagrożeniami wynikającymi z używania substancji psychoaktywnych.

            Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia

            


11.01.2018 r. 
 
Profilaktyka najważniejsza

            

6 listopada uczniowie klas siódmych naszej szkoły spotkali się ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień – Wiolettą i Jarosławem Stefanowicz z Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Zielonej Górze. Tematem warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych były substancje psychoaktywne. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie są właściwości uzależniające substancji psychoaktywnych, jaki jest mechanizm uzależnień oraz jak pomóc osobom uzależnionym.

Zespół wychowawczo-profilaktyczny i promocji zdrowia w szkole

  


11.01.2018 r. 
 
Warsztaty

            

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. W miłej, świątecznej atmosferze uczniowie, rodzice i wychowawca klasy pierwszej wspólnie przygotowywali stroiki na świąteczne stoły. Można je było podziwiać podczas wystawy zorganizowanej w naszej szkole. 

                                                                                            wychowawca klasy I  Agnieszka Marczewska

[zobacz wiecej...]

11.01.2018 r. 
 
Od aktywności do samodzielności

            

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz klas gimnazjalnych stanowią znakomity zespół pracujący w ramach wolontariatu szkolnego.

W grudniu podsumowano zadania pierwszego półrocza roku szkolnego 2017 /2018. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów współpracowała z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, uczestnicząc w projekcie „Od aktywności do samodzielności”. Przedstawiciele zespołów klasowych zostali wyróżnieni za wzorową pracę na zajęciach artystycznych i dogoterapii oraz zaproszeni na grudniowe spotkanie połączone z obchodami Dnia Wolontariusza. Reprezentacja wolontariatu szkolnego odebrała życzenia, gratulacje oraz podziękowania za dotychczasowe wzorowe zaangażowania w działania społeczne na rzecz dzieci, rodzin oraz seniorów potrzebujących wsparcia. W ramach realizacji zadań projektowych młodzież wyróżniła się wzorową postawą, pomagając w prowadzeniu zajęć dla osób niepełnosprawnych. Z wielką satysfakcją należy pokreślić osobiste zaangażowanie rodziców naszych wolontariuszy, którym należą się serdeczne podziękowania.  

            W grudniowych uroczystych obchodach wiele radości sprawiły spotkania i fantastyczna zabawa. Wielokrotnie podkreślano znakomitą pracę i współpracę.  Życzenia i gratulacje w imieniu wójta i własnym przekazała pani Aria Jaz oraz Anna Mierzwa, która kieruje realizacją projektu prowadzonego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Postawa naszej młodzieży zasługuje na szacunek i uznanie. W 2018 roku czekają na zespół kolejne zadania.  

Opiekunowie wolontariatu

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

  


7.01.2018 r. 
 
Stypendia rozdane

            „Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli”

                  Arthur Schopenhauer

Słowa tego wybitnego filozofa znakomicie wpisują się w działania XXI wieku. Ilustracją dla nich są mądre działania i przesłania kierowane do młodych ludzi, którzy doskonaląc swoje umiejętności i talenty, sięgają po największe sukcesy.

Władze samorządowe Gminy Świdnica od kilkunastu już lat wspierają najlepszych uczniów, którzy pracując wzorowo, znajdują czas na rozwijanie zainteresowań sportowych i artystycznych. Na rok szkolny 2017 / 2018 przyznano również stypendia naukowe dla uczniów i studentów zamieszkałych na terenie gminy.

Certyfikaty stypendialne z rąk fundatora otrzymali wyróżniający się pracą, nauką oraz sukcesami sportowymi i artystycznymi uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, szkół średnich, a także studenci. Gratulacje wszystkim stypendystom złożyli wójt gminy Świdnica – Adam Jaskulski, zastępca wójta – Arisa Jaz, przedstawiciele Rady Gminy oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy.       

W uroczystości wzięli również udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Są oni autorami nagrodzonych prac plastycznych zdobiących kalendarz gminny na rok 2018.

Grudniowe spotkanie uświetniły występy młodych artystów, które zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. Licznie zebrani goście złożyli najlepsze życzenia przyszłym młodym naukowcom, sportowcom i artystom.
                       

Certyfikaty stypendialne na rok szkolny 2017 / 2018: 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy:

 • Alicja Kołodziej,
 • Milena Rożniatowska,
 • Hanna Wiącek,
 • Kinga Klocek,
 • Maria Kostrzewa,
 • Dominik Możdżeń,
 • Martyna Rewiako,
 • Klaudia Żarów.

Gimnazjum:

 • Michał Blum,
 • Mateusz Flejszer,
 • Wiktoria Pańtak,
 • Zofia Polewka,
 • Paulina Szeląg,
 • Weronika Żukowska.

[zobacz wiecej...]


3.01.2018 r. T. Przykuta
 
Konkurs literacki

 KONKURS  „ JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ NIE Z TEJ ZIEMI”
    Grudzień 2017 roku był czasem podsumowań i wyróżniania najbardziej utalentowanych, zainteresowanych twórczością literacką uczniów. W uroczystej atmosferze przedświątecznych oczekiwań na kolorowe choinki, prezenty i niespodzianki dokonano podsumowania konkursu dla młodych literatów naszej szkoły. Na zaproszenie zespołu humanistycznego odpowiedziało wielu zainteresowanych.        

W etapie pierwszym komisja wyłoniła grono finalistów z poszczególnych klas. Prace wyróżniły się ogromną dojrzałością i znajomością zagadnienia oraz indywidualnym spojrzeniem na trudny temat. Zmagania trwały w czterech kategoriach – opowiadania, listu, rozprawki i wiersza. Zespół oceniający pracował pod kierunkiem pani Liliany Reimann – dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy. Z grona najciekawszych prac młodych twórców wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody.                                           

             Wszystkim wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w trudnej dziedzinie, jaką jest literatura.

Laureaci konkursu literackiego – kategoria wiersz:

miejsce I – Dominik Możdżeń,

miejsce II – Wiktoria Ławniczak,

miejsce III – Maria Kostrzewa.

Laureaci konkursu literackiego – kategoria list:

miejsce I – Michał Blum,

miejsce II – Przemysław Misiura.

 Laureaci konkursu literackiego – kategoria rozprawka:

miejsce I – Eryk Barański,

miejsce II – Natalia Opieczonek,

miejsce III – Krzysztof Kromski,

                  – Martyna Sumińska.

 Laureaci konkursu literackiego – kategoria opowiadanie:

miejsce I – Paulina Szeląg,

miejsce II – Zuzanna Nerkowska.  

                                                                                    Komisja konkursowa

                                                           Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

3.01.2018 r. T. Przykuta
 
Hej kolęda, kolęda !


W piątek 22.12.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy wraz z gronem pedagogicznym i dyrekcją spotkali się na korytarzu szkolnym i odśpiewali wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy.

W czasie spotkania laureaci i finaliści konkursów otrzymali dyplomy i nagrody za doskonałe osiągnięcia.

Wszyscy obecni śpiewali z ogromnym zaangażowaniem i dzięki wspólnemu spotkaniu i kolędowaniu poczuli magię nadchodzących świąt.

[zobacz wiecej...]


3.01.2018 r.  
 
Psu na budę

W jeden z najbardziej niezwykłych dni w roku – 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły otworzyli serca na potrzeby innych, stając się Świętymi Mikołajami.  Przez cały listopad i początek grudnia sumiennie zbierali karmę, koce, ręczniki oraz smycze dla zwierząt ze schroniska. W ten dzień, kiedy każdy czeka na prezent, zakończyliśmy akcję „Psu na budę”. Zgromadziliśmy na korytarzu szkolnym wszystko, co udało się uczniom przynieść. Odzew naszej młodzieży to bardzo pozytywne zaskoczenie, które zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim klasom i każdemu uczniowi z osobna za wrażliwość i dobroć okazaną zwierzakom ze schroniska.

Opiekunowie SU i p. psycholog A. Równicka


3.01.2018 r.
 
Warsztaty zdobienia bombek

 

WARSZTATY ZDOBIENIA BOMBEK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

18 XII w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty szkolne przeznaczone dla chętnych uczniów klas I - IV szkoły podstawowej poświęcone nauce zdobienia styropianowych bombek. Uczniowie mogli wykorzystać: wstążeczki, naklejki, kolorowe i błyszczące cekiny, złoty lakier, brokat itp. Każdy uczeń wykonał jedną bombę na wystawę do świetlicy i jedną dla siebie do powieszenia na choince w domu. Wszyscy bawili się pełni radości oczekując z niecierpliwością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


21.12.2017 R. Szymula
 
Konkurs recytatorski

 

KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA NIEPODLEGŁA W WIERSZACH”

Z inicjatywy Zespołu do spraw kształtowania postaw, wychowania do wartości 14.12.2017r. odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego pt. „POLSKA NIEPODLEGŁA W WIERSZACH”. Przedstawiciele klas IV-VII szkoły podstawowej oraz  II i III gimnazjum recytowali wiersze Antoniego Słonimskiego oraz Wisławy Szymborskiej. Spośród 12 finalistów jury wybrało laureatów w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII SP i II-III gimnazjum.

Wyniki przedstawiają się następująco

LAUREACI

KLASY IV-VI

I MIEJSCE - Alicja Kołodziej – kl. 5a

II MIEJSCE - Milena Rożniatowska – kl. 5b

III MIEJSCE - Gracjan Równicki – kl. 4c

KLASY IV-VI ORAZ VII SP i II-III GIMNAZJUM

I MIEJSCE - Dominik Możdżeń – kl. 7a

II MIEJSCE - Wiktoria Ziemiańska – kl. IIb

III MIEJSCE - Barbara Niedźwiecka – kl. 7b

FINALIŚCI

Oliwia Rożniatowska  - kl. 4a, Marcelina Partyka – kl. 4b

Gracjan Równicki – kl. 4c , Alicja Kołodziej – kl. 5a

Milena Rożniatowska – kl. 5b, Hanna Łotocka – kl. 6a

Julia Czompa – kl. 6b, Dominik Możdżeń – kl. 7a

Barbara Niedźwiecka – kl. 7b, Eryk Barański – kl. IIa

Wiktoria Ziemiańska – kl. IIb, Wiktoria Pańtak – kl. IIIa

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek 22 grudnia 2017 r.

Gratulujemy laureatom i finalistom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów :)

Zespół do spraw kształtowania postaw, wychowania do wartości

[zobacz wiecej...]

21.12.2017  
 
Rejonowa Olimpiada Promocji ....

XXVI Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Zielonej Górze

 

15 grudnia w Zielonej Górze odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej  Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu PCK. Uczniowie  siedmiu szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowali o  możliwość reprezentowania rejonu Zielonej Góry w etapie okręgowym. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Naszą szkolę reprezentowała wolontariuszka Paulina Szeląg, która zajęła szóste miejsce.
19.12.2017  M. Furmanek
 
Podsumowanie akcji Mikołajki ....

„Pomagajmy sobie nawzajem, by żyło nam się lepiej, bo człowiek człowiekowi może zgotować uśmiech losu”

 

W imieniu wolontariuszy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy serdecznie dziękujemy  uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz przyjaciołom Szkolnego Wolontariatu za okazane serce i zaangażowanie w świąteczną akcję „Mikołajki dobrego serca”. W 2017 roku była to już ósma, zakończona sukcesem, akcja charytatywna skierowana do wszystkich osób potrzebujących pomocy i wsparcia. W zespołach klasowych gromadzono słodycze, trwałe artykuły spożywcze oraz zabawki.

Dochód z kiermaszu ciast również przeznaczono na paczki świąteczne dla potrzebujących. W tym roku młodzież przygotowała ponad 60 paczek. Radością świąteczną dzielimy się też z rodzinami podopiecznych GOPS naszej gminy i maluchami z rodzinnych domów dziecka. Do nich właśnie trafi Mikołaj ze szczególnie serdecznymi świątecznymi życzeniami i prezentami.

Jesteśmy dumni z pracy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy swoją pracą 
i zaangażowaniem sprawili, że rodziny, do których trafi pomoc, radośnie witać będą Boże Narodzenie.

 
Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej

w Świdnicy za okazane serce. Życzymy Wam wszystkiego dobrego

podczas świąt Bożego Narodzenia i w Nowym Roku!

 Wolontariusze i opiekunowie wolontariatu19.12.2017 
 
Konkurs Pingwin

27 listopada uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny wzięli udział w corocznym, ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Pingwin. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VII) i szkół gimnazjalnych (klasy II-III). W tegorocznej edycji udział wzięło 14 naszych wychowanków. Pytania zawarte w teście miały zróżnicowany stopień trudności. Składał się on z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.  GOOD LUCK !!!

                                   Anita Kucharczyk – nauczycielka języka angielskiego


19.12.2017 
 
Orzeł Języka Angielskiego

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Orzeł Języka Angielskiego”. Konkurs odbył się w czwartek, 7 grudnia 2017 roku.  Na rozwiązanie testu, składającego się z 21 pytań jednokrotnego wyboru, przewidziano 60 minut. Konkurs był rozgrywany w trzech  kategoriach wiekowych: klasy III-IV, klasy V-VI i  klasa VII. Z naszej szkoły zgłosiło się 12 „orłów”. Trzy ostatnie pytania dla uczniów ze wszystkich kategorii wiekowych dotyczyły zagadnień związanych z kulturą i geografią Wielkiej Brytanii.

Skala trudności pytań konkursowych była różna i została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Najtrudniejsze mogą być sporym wyzwaniem nawet dla najlepszych uczniów. Niemniej jednak nie ma ustalonych progów punktowych koniecznych do uzyskania tytułu laureata, gdyż będą one określone dopiero na podstawie wyników pozostałych uczestników z całej Polski. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do końca marca 2018 r.

Naszym uczniom życzymy powodzenia i życzymy wysokich lokat w konkursie.

                                                                                     Anita Kucharczyk – nauczycielka języka angielskiego11.12.2017 
 
Międzynarodowy Dzień Jeża

CZY JEŻE ODWIEDZIŁY DZIECI W ŚWIETLICY?

Ponieważ 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża, to w świetlicy szkolnej w każdy wtorek listopada, dzieci poznawały tajemnice życia jeży, dowiedziały się co jedzą, jak się poruszają i odżywiają. Dzieci są świadome tego, że późną jesienią jeże zapadły już w zimowy sen i wstaną dopiero, gdy nadejdzie wiosna. Niestety są one gatunkiem zagrożonym, dlatego tak ważne jest, aby lepiej poznać ich potrzeby i zachowania, dzięki czemu łatwiej je będzie chronić.

Dzieci w świetlicy rozwiązywały zagadki o jeżach oraz wysłuchały opowiadania pt. „Kolczatek”, z którego dowiedziały się, że są to zwierzęta płochliwe i raczej wolą żerować w lesie, stąd dzieci same wykonały jeże z tekturowych talerzy i wysuszonych liści dębu. Zadomowiły się one w świetlicy na całą zimę pomiędzy czerwono-zielonymi jabłkami.

Piękne prace uczniów można podziwiać na załączonym zdjęciu.
11.12.2017 R. Szymula
 
Przedstawienie "Opowieść Wigilijna"


7.12.2017 wychowawcy
 
Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

Wśród 702 prac nadesłanych do organizatora konkursu,  Lubuskiego Oddziału Okręgowego PCK i Lubuskiej Okręgowej Rady HDK PCK w Zielonej Górze, I nagrodę zdobyła w kategorii klas IV-VI Szkół Podstawowych Wiktoria Szymczak z kl. IVb, której gratulujemy pomysłu i wykonania pracy.

Podziękowania dla Pani Renaty Uss-Wocial za przeprowadzenie etapu szkolnego i wyłonienie najlepszych prac konkursowych.

 
7.12.2017 M. Furmanek

Akcja charytatywna

Akcja charytatywna „Dzieci pomagają dzieciom”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej: „Dzieci pomagają dzieciom”.
Polegała ona na tym, aby przygotować ozdobę świąteczną bądź kartkę. Wszystkie wykonane prace zostały przygotowane z wielkim sercem. Wkład dzieci był ogromny. Pośród artystycznych wytworów znalazły się: kartki, bombki, zawieszki, stroiki, choinki itp. Można podziwiać je na internetowej aukcji na Facebooku: „Bazarek dla Oleńki Łuczak”:

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.732882630239044&type=3

 
Zachęcamy serdecznie do udziału w licytacjach, ponieważ cel jest naprawdę szczytny. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone dla 5-letniej Oleńki, która zmaga się z nowotworem mózgu.

Dziękujemy za tak duże zaangażowanie wśród dzieci. Gratulacje składamy uczennicy klasy pierwszej:
Amelce Jurczak, której praca została wyróżniona przez głównego organizatora (tj. Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli).

,
7.12.2017 A. Łogożna, R.Uss-Wocial

 
Andrzejki

Świetlicowe Andrzejki

Dnia 24 listopada w naszej świetlicy szkolnej odbył się bal andrzejkowy poprzedzony zajęciami edukacyjnymi. Dzieci poznały tradycje andrzejkowe, uczestniczyły wspólnie we wróżbach, a następnie bawiły się przy muzyce. Piękne stroje, jakie miały na sobie tego dnia, harmonizowały z całością. Tematyka, jaka Nam towarzyszyła, to „Magia i czary”, a wszystko to za sprawą jednej czarownicy…


7.12.2017 A.Łogożna, R.Szymula
 
II Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie

„II Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie”  - zakończone!

W dniu 29.11.2017 odbyły się drugie zawody z cyklu Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Szpadzie. Zawody odbyły się w hali sportowej "Świdniczanka" w Świdnicy. Impreza  została podzielona na dwa turnieje szermiercze. W pierwszym brali udział najmłodsi adepci naszego szkoły podstawowej im Jana Pawła II w Świdnicy oraz zawodniczki i zawodnicy ze szkół w Zielonej Górze którzy pojedynkowali się na mini szpady. W turnieju tym brały udział dzieci z klas 1-3 walcząc na szpady plastikowe. Łącznie w całych zawodach wystartowało 60 zawodniczek i zawodników.

Zawody otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy Pani Liliana Reimann w asyście Pana Jerzego Piotrowskiego, Pani Beaty Strzelczyk oraz Pana Jana Dolińskiego.

Wyniki:

·       Chłopcy kategoria dzieci

2.       Antek Bednarski

3.       Krystian Mikoda 

·       Chłopcy kategoria skrzaty

1.       Jarosław Mikoda

2.       Michał Madera

W drugim turnieju walczyły zawodniczki i zawodnicy w kategoriach oldboy, junior, junior młodszy oraz młodzik. Przed rozpoczęciem zawodów zarząd klubu uhonorowała nagrodami zawodniczki i zawodników naszego klubu za wysokie osiągnięcia w sezonie 2017.

Poniżej wyniki:

·       Kategoria oldboy panów:

1.       Mateusz Chojnecki

2.       Adam Mordel

3.       Tomasz Witosławski i Przemysław Witosławski

·       Kategoria junior i  junior młodszy chłopców

1.       Jan Marczak

·       Kategoria młodzik chłopców

3.       Hubert Samborski i Gustaw Feliński

·       Kategoria dzieci chłopców

1.       Wojciech Marczak

2.       Błażej Bednarski

·       Kategoria młodzik dziewcząt

1.       Marta Michalczyk

2.       Julia Stasiukiewicz

3.       Aleksandra Krynicka

 Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy.


2.12.2017 T.Cygański

 
Ogłoszenie Szkolnego Wolontariatu2.12.2017 

 
Realizacja zadań projektu "Świat Nauki"

Od 1 września 2017 r.  uczniowie naszej szkoły biorą udział w szeroko zakrojonym przedsięwzięciu
o nazwie ”ŚWIAT NAUKI”

Jest to projekt obejmujący tygodniowo: 

 • 7 godzin zajęć rozwijających z matematyki, 
 • 2 godziny zajęć rozwijających z chemii, 
 • 2 godziny zajęć rozwijających z fizyki, 
 • 2 godziny zajęć rozwijających z geografii, 
 • 7 godzin rozwijających z informatyki, 
 • 6 godzin zajęć rozwijających z języka angielskiego, 
 • 1 godzinę zajęć wyrównawczych z chemii, 
 • 1 godzinę zajęć wyrównawczych z biologii, 
 • 4 godziny zajęć wyrównawczych z matematyki, 
 • doradztwo zawodowe z psychologiem dla wszystkich klas gimnazjum, 
 • doskonalenie zawodowe nauczycieli.


23.11.2017 koordynatorzy

 
Magiczny Las

W dniu 21 listopada 2017r. uczniowie klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. w Świdnicy udali się wraz z wychowawcami do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.
Nasi podopieczni z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów sztuki „Strażniczka magicznego lasu”. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale taże miały okazję w nim uczestniczyć, pomagając postaciom rozwiązywać różne problemy. Wszyscy doskonale się bawili
i wyszli z teatru bardzo zadowoleni.

Wychowawcy klas 4,5,6
22.11.2017
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu  Życia

XXVI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ  OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK – ETAP SZKOLNY

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs zachęcający do zdrowego  i aktywnego  sposobu życia. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać  się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

17 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady, w którym test wypełniali wolontariusze z klas II- III Gimnazjum oraz z klas VII Szkoły Podstawowej (21 uczniów). Trzy wolontariuszki z tą samą ilością punktów przystąpiło do dogrywki, którą wygrała zajmując:

I miejsce Paulina Szeląg z kl. IIIA, uzyskując 14/20 pkt i będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym.

II miejsce zajęła uzyskując 12/20 pkt Karolina Jaworska z kl. VIIb

III miejsce zajęła uzyskując 6/20 pkt Weronika Rosolska z kl. VIIb
22.11.2017 M. Furmanek 
Jak bezpiecznie zachować  się ...
            

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia? Co zrobić, gdy w domu wybuchnie pożar? Pod jaki numer zadzwonić i co powiedzieć? Jak zachować się podczas burzy? Co to jest czad?- na te trudne pytania potrafią już odpowiedzieć uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Świdnicy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach teoretyczno-praktycznych w sali edukacyjnej „ Ognik” umiejscowionej w budynku Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr1
w Zielonej Górze. Uczniowie z wielką przyjemnością brali udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych
i sprzętu pożarniczego. Bardzo dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję bezpieczeństwa
w praktyce.

Agnieszka Marczewska, Danuta Warecka


22.11.2017  
Droga do wolności

            Droga  do wolności …

 
            Tym hasłem przewodnim rozpoczął się uroczysty apel Święta Niepodległości z udziałem dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy, gimnazjalistów oraz gościa zaproszonego – Wójta Gminy Świdnica Adama Jaskulskiego .

            Komendą wprowadzenia sztandaru i hymnem narodowym  zaczęła się lekcja historii, którą poprowadzili ze sceny Gminnego Ośrodka  Kultury w Świdnicy członkowie zespołu uczniowskiego. Nawiązując do ważnych wydarzeń historycznych, słowo wstępne wygłosił pan Adam Jaskulski. O losach naszej ojczyzny z czasów rozbiorów, powstań i walki o niepodległość opowiadały utwory poetyckie, muzyka i teksty pieśni patriotycznych, które zostały podkreślone białym i czerwonym kolorem narodowej flagi. Podniosły klimat uroczystego spotkania potęgowały słowa polskiego poety Cypriana Kamila Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Prezentacjom towarzyszyło przekonanie o wielkim znaczeniu myśli przewodniej, podkreślonej motywami muzycznymi „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.

            Lekcja historii pt. „Droga do wolności” prowadziła słuchaczy szelestem liści i pieśnią patriotyczną do czasów współczesnych, aby młodzi budując nową przyszłość, nie zapominali o wielkiej wartości odzyskanej w 1918 roku wolności.


19.11.2017 Teresa Przykuta 
Obiady w grudniu

Zmiana konta bankowego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

PKO Bank Polski SA
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
Konto już jest aktywne.

Poprzednie konto pozostaje aktywne do końca listopada 2017 r.

Opłaty za miesiąc grudzień 2017r.
 

przedszkole - 24 zł
szkoła - 48 zł

Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 
63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)


16.11.2017 
Świeto Niepodległości

W przededniu Święta Niepodległości zorganizowaliśmy szkolną wystawę prac plastycznych, na której prezentujemy prace artystyczne dzieci i młodzieży. Uczestnicy poprzez działania twórcze, używając wielu technik plastycznych, kreują swoje wyobrażenia dotyczące święta naszej ojczyzny oraz kształtują postawy nowoczesnego patriotyzmu.

ilustracja Barbara Niedźwiecka

Jednocześnie nasi uczniowie reprezentowali szkołę w trzeciej edycji konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości”, którego organizatorem jest Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Hasło przewodnie konkursu umożliwiło realizację prac związanych z takimi zagadnieniami jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe.

Z dumą pragniemy poinformować, że uczennice naszej szkoły – Barbara Niedźwiecka z klasy 7B szkoły podstawowej i Patrycja Kiełbasa z klasy IIB gimnazjum za wykonanie prac tematycznych zostały laureatkami opisanego powyżej konkursu plastycznego i otrzymały zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy, które odbędzie się w dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2017 roku o godzinie 13:00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w wernisażu.[zobacz wiecej...]


11.11.2017 Renata Uss-Wocial
Pasowania nadszedł czas....

Pasowania nadszedł czas…

27 października 2017r. odbyło się uroczyste Pasowanie  Pierwszoklasistów. Tradycyjnie najmłodszych uczniów w szkole przywitali ich starsi koledzy z klasy III a i III b. Następnie swój program artystyczny przedstawili pierwszoklasiści. Dzieci musiały zdać swój pierwszy egzamin- wypić sok z cytryny bez najmniejszego skrzywienia ust. Egzamin zdały celująco.  Wreszcie nastąpił najważniejszy moment - uroczyste Pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy-  przez p. dyrektor Lilianę Reimann i p. wicedyrektor Beatę Strzelczyk.  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki przygotowane przez starsze klasy. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek w klasie.

7.11.2017 Agnieszka Marczewska
Wyniki konkursu

Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Pani Jesień”

 
Dnia 25.10 w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Pani Jesień” . Jury w składzie: Adriana Łogożna, Wioletta Tkaczyk, Danuta Warecka, Sylwia Madera stanęło
przed trudnym wyborem prac konkursowych. Dochodząc do porozumienia udało się jednak wyłonić laureatów. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Kategoria I (dzieci z kl. 1-2)

1 miejsce: Julia Szymczak (kl.1)

2 miejsce: Bartek Kwaśniak vel Kwaśniewski (kl.2)

3 miejsce: Emilia Łojewska (kl.1)

Kategoria II (dzieci z kl. 3-4)

1 miejsce: Nina Piszczek (kl. 4a)

2 miejsce: Hanna Weise (kl. 3a)

3 miejsce: Helena Pogoda (kl. 3a)

Podziękowania za udział w konkursie dla: Dominika Wysockiego (kl.4b), Zuzanny Miśkiewicz (kl.4b), Małgorzaty Kostrzewy (kl.1), Kacpra Mielczarka (kl.2).

Serdeczne gratulacje dla dzieci za przepięknie wykonane prace. Zachęcamy do wzięcia udziału
w kolejnych konkursach.

Wychowawcy świetlicy

7.11.2017
Szkolny Wolontariat

Wolontariat to przede wszystkim naturalny
odruch serca, który przynagla każdego człowieka
do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu”

Jan Paweł II

DZIAŁALNOŚC SZKOLNEGO WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

ZARZĄD WOLONTARIATU SZKOLNEGO

PRZEWODNICZĄCY: Paulina Szeląg

Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO: Weronika Zukowska

SKARBNIK: Ola Głowacka

 Członkowie Szkolnego Wolontariatu – uczniowie klas V – VII SP i Gimnazjum prowadzą  działalność  przede wszystkim na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając w ten sposób postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtując życzliwość  i bezinteresowność oraz zaangażowanie  na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wolontariat to również propozycja spędzania wolnego czasu, poprzez promocję działań wolontariackich: akcje charytatywne lokalne i ogólnopolskie, prace projektowe, organizację pomocy koleżeńskiej, współpracę z zespołami klasowymi i wychowawcami, konkursy, prowadzenie zajęć warsztatowych i szkoleń, a także akcje promujące zdrowy styl życia.

Rok szkolny rozpoczęliśmy działalnością w akcjach społecznych: Sprzątanie opuszczonych grobów oraz w Projekcie: „Od aktywności do samodzielności” –pomoc w warsztatach plastycznych i dogoterapii.

Nasze hasło to Masz ochotę pomóc światu, udaj się do wolontariatu!

  Opiekunki Wolontariatu Szkolnego: Małgorzata Furmanek, Teresa Przykuta


7.11.2017
Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów

W czwartek, 26 października, wicedyrektor szkoły pani Beata Strzelczyk oraz zaproszeni goście – panowie Antoni Mrozik i Andrzej Trzciński (przedstawiciele Koła Łowieckiego "Knieja" z Zielonej Góry) otworzyli pokonkursową wystawę pt. “Łowiectwo w oczach młodych obserwatorów" i wręczyli nagrody za najciekawsze prace. Ideą konkursu było upowszechnienie wiedzy o łowiectwie oraz gatunkach zwierząt dziko żyjących, bytujących na terenie naszego regionu.

Zdobywczynią głównej nagrody okazała się uczennica klasy 7b – Barbara Niedźwiecka. Dyplomy i nagrody otrzymali również Hanna Weise, Oskar Wilk (klasa 3a) i Szymon Kozak (klasa 4b). Prace wyżej wymienionych uczniów reprezentowały naszą szkołę na wystawie zorganizowanej w Żagańskim Pałacu Książęcym  podczas finałowej gali konkursu,   
Wyróżnienia za swoje prace otrzymali także inni uczniowie naszej szkoły: Kacper Różak (klasa 2), Helena Pogoda (klasa 3a), Hanna Czarny, Zofia Miśkiewicz (klasa 3b), Nina Piszczek, Amelia Fiedurek, Maciej Żółkiewski (klasa 4a), Amelia Moszonka, Oskar Dzieciątkowski (klasa 4b), Aleksandra Głowacka (klasa 6a) oraz Dominik Możdżeń i Grzegorz Kremens (klasa 7a).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym serdecznie gratulujemy.

    


[zobacz wiecej...]

2.11.2017 Renata Uss-Wocial 
Obserwujemy

Dnia 13 września, kiedy Księżyc znajdował się w trzeciej kwadrze, odbyła się obserwacja nieba w ramach działalności Koła Astronomicznego. Niebo było bezchmurne. Niestety tego wieczoru, było dość duże zamglenie, które utrudniało nam obserwację obiektów na niebie. Ciekawość uczniów i ich rodziców, aby zerknąć przez okular teleskopu okazała się silniejsza. Nie daliśmy za wygraną i  cierpliwie wyczekiwaliśmy momentów, w których widoczność była lepsza.

    


[zobacz wiecej...]

29.10.2017 Katarzyna Olichwer 
Sprzątanie grobów

Akcja sprzątania opuszczonych grobów

        Jak co roku, przed dniem Wszystkich Świętych, uczniowie, wolontariusze Szkolnego Koła PCK poświęcili swój wolny czas i włączyli się do akcji uporządkowania opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu w Świdnicy.

Opiekun koła PCK - Wioletta Tkaczyk

    


27.10.2017 
Flesz Świdnica

Najmłodsi adepci naszego klubu "FLESZ" Świdnica

 Od września ruszyła nowa grupa najmłodszych zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego 'FLESZ" Świdnica. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 14.30 do 16.0027.10.2017 Tomasz Cygański 
Obiady w listopadzie

Opłaty za miesiąc listopad 2017r.
 

przedszkole - 31,50 zł
szkoła - 63,00 zł


Opłaty od listopada 2017 r. ulegają zmianie:
koszt jednego obiadu dla ucznia to 3,00 zł
dla przedszkolaka 1,50 złWpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 67 1020 5402 0000 0302 0158 6403

z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

    

25.10.2017 
Obchody Dnia Patrona

Obchody Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II –

„Idźmy naprzód z nadzieją”

Uroczysty dzień 16 października rozpoczęliśmy od Mszy Świętej i przemarszu ulicami Świdnicy ze sztandarem szkoły na czele.

Następnie uczniowie naszej szkoły zebrali się przy obelisku i  odśpiewali  „Barkę” – ulubioną pieśń religijną Jana Pawła II. W międzyczasie delegacje klas złożyły przy obelisku zapalone znicze oraz obsadzili „pola nadziei” – w myśl tego, co głosił nasz Patron, „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Uczniowie zasadzili żonkile, zakupione wcześniej w ramach akcji „Pola Nadziei”, włączając się tym samym w niesienie pomocy hospicjum w Zielonej Górze.

Po powrocie do szkoły nauczyciele i wychowawcy klas zaangażowali się w pracę ze swoimi wychowankami. Klasy 4 – 7 szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum tworzyli rebusy związane z osobą Jana Pawła II. Uczniowie klas młodszych wykonywali prace plastyczne pt. „ W zdrowym ciele, zdrowy duch” – odzwierciedlając zainteresowania sportem Karola Wojtyły.

Odbył się również turniej sportowy o puchar Patrona Szkoły – zwyciężyła w nim klasa 6 b.

Głównym punktem tego dnia był Szkolny Turniej Papieski, w którym uczniowie zmagali się w siedmiu konkurencjach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : Ks. Robert Tomalka, Sylwia Madera i Adrianna Łogożna.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – klasa 5a; II miejsce – klasa 6a; III miejsce – klasa 5b.

Gimnazjum:

 I miejsce – klasa IIIA; II miejsce – klasa IIIB; III miejsce – IIA.

Obchodom Dni Patrona towarzyszyła wystawa prac plastycznych inspirowanych Jego przesłaniami, wykonanych wieloma technikami.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za czynny udział w Dniu Patrona Szkoły i gratulujemy zwycięskim klasom.

[zobacz wiecej...]


19.10.2017 
Klikam z głową

We wtorek, 17 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy odbyły  się warsztaty, na których uczniowie klas 4 a, 4 b i 4 c poznawali zasady bezpieczeństwa w sieci. 
Zajęcia zatytułowane "Klikam z głową" poprowadzili specjaliści z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Dzieci na spotkaniu edukacyjnym wzbogaciły swoją wiedzę na temat zagrożeń w sieci i dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz telefonów komórkowych.

                             Wychowawcy klas 4
[zobacz wiecej...]


18.10.2017 
Dzień Edukacji Narodowej

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”
(M. Twain)

Dnia 12 października w  naszej szkole odbył się apel dedykowany nauczycielom i  pracownikom oświaty w dniu ich święta.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas siódmych. Młodzież wyraziła swoją wdzięczność pedagogom za to, że z takim poświęceniem i zaangażowaniem uczą i wychowują ich do odpowiedzialnego, dorosłego życia. Wszyscy nauczyciele zostali obdarowani słodkościami i serdecznymi życzeniami.projekt Renata Uss-Wocial
[zobacz wiecej...]


12.10.2017 
Interaktywna sala edukacyjna "Ognik"

Uczniowie naszej szkoły z wizytą w interaktywnej sali edukacyjnej "Ognik"
[zobacz wiecej...]


12.10.2017 
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

Dnia 29.09.2017 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zaangażowali się tworząc patrole, które sumiennie w każdej klasie 3 - 7 Szkoły Podstawowej i II - III Gimnazjum sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W ten sposób wyłoniliśmy Klasowych Mistrzów, którymi zostali:

Helena Pogoda z klasy 3a,
Zuzanna Micek z klasy 3b,
Dawid Kruszona z klasy 4a,
Nikola Świerkowska z klasy 4b,
Zuzanna Kościńska z klasy 4c,
Alicja Kołodziej z klasy 5a,
Hanna Wiącek z klasy 5b,
Aleksandra Głowacka z klasy 6a,
Julia Czompa z klasy 6b,
Szymon Marczenia z klasy 7a,
Karolina Jaworska z klasy 7b,
Kacper Tyrlik z klasy IIB,
 Dawid Kościński z klasy IIIB.

Ponadto na korytarzu przygotowane było stoisko, przy którym można było rozwiązywać zadania i łamigłówki oparte na znajomości tabliczki mnożenia. Zainteresowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Patrole nie ograniczyły się tylko do uczniów - wyruszyły w miasto! Odwiedziły Urząd Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej  oraz miejscowe zakłady pracy i tam sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia.


11.10.2017 nauczyciele matematyki 
Konkurs "Pani Jesień"

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym

pt. „ Pani Jesień”

Cele konkursu:

 • kształtowanie staranności
 • rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych
 • rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności;
 • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych;
 • budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi.

 
Regulamin konkursu plastycznego:

 • Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających na świetlicę z kl. I-IV.
 • Tematyka pracy „Pani Jesień”.
 • Technika wykonania pracy dowolna – z wykorzystaniem kolorowych liści.
  Format pracy A4.
 • Każda praca powinna zawierać opis : imię i nazwisko dziecka, klasa, tytuł pracy (podpisane czytelnie ołówkiem na odwrocie kartki).
 • Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do Pani Adriany do dnia
  18 października (środa).
 • Jury będzie oceniać prace w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria dzieci z kl. I-II.
II kategoria dzieci z kl. III- IV.
 • Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są dyplomy, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
 • Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 23 października o godz.10:00
 • w świetlicy szkolnej.
 • Wszystkie prace biorące udział w konkursie będą wyeksponowane w naszej szkole po ogłoszeniu wyników. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

 Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

 

Organizator konkursu: wychowawcy świetlicy

    

4.10.2017 
Mistrzostwa Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych
w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
2 października odbyły się w Kargowej finały powiatowe w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowała 37 –osobowa drużyna uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.   

W kategorii drużyn:

 • III msc zajęły dziewczyny z roczników 2005-2006
 • II msc dziewczyny z roczników 2002-2004         
 • II msc chłopcy z roczników 2002-2004

W biegu indywidualnym awansując do finału wojewódzkiego najlepiej pobiegli:

1. Dominik Możdżeń

2. Rafał Siarkowski

3. Natalia Opieczonek

4. Klaudia Żarów

    

3.10.2017 M. Furmanek 
Obiady w październiku

Opłaty za miesiąc październik 2017r.
 

przedszkole - 29,40 zł
szkoła - 58,80 złkoszt jednego obiadu dla ucznia to 2,80zł
dla przedszkolaka 1,40złWpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 67 1020 5402 0000 0302 0158 6403

z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

    

3.10.2017 
Nasz Mistrz

Jakub Mott nasz Mistrz

       


2.10.2017  źródło Gazeta Lubuska
Pola nadziei

Niech Pola Nadziei

zakwitną w Twoim ogrodzie.

       
Drodzy rodzice i uczniowie po raz kolejny prosimy o wsparcie

kampanii społeczno – edukacyjnej pn.: „Pola nadziei 2017”.

 Pola nadziei to ogólnopolska akcja, której celem jest przybliżenie idei ruchu hospicyjnego, a przede wszystkim uwrażliwienie dzieci, młodzieży i osób dorosłych na potrzeby człowieka cierpiącego, oczekującego pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Nasza szkoła włącza się do kwesty po raz czwarty.

Akcja polega na kupieniu i wspólnym posadzeniu cebulek żonkili, tak by utworzyć Pola Nadziei, jako wyraz troski i chęci pomocy osobom chorym na nowotwory. Dlaczego żonkil? Ponieważ jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Koszt 1 sztuki cebulki wynosi 1 zł.

     

28.09.2017  
Świetliczaki

Świetlicowa wędrówka do krainy grzybów

We wrześniu nasze „świetliczki” uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo-plastycznych, na których mogły nie tylko dowiedzieć się, jakie grzyby możemy spotkać w lesie. Poznaliśmy wspólnie grzyby jadalne i niejadalne, dowiedzieliśmy się również, jak należy zachowywać się podczas leśnych wędrówek.

Dzieci w podziękowaniu za smaczne posiłki, wykorzystując swoje umiejętności manualne, przygotowały Paniom kucharkom własnoręcznie wykonane muchomorki. Stanowią one piękną dekorację w stołówce.

Wychowawca świetlicy  A. Łogożna

     

28.09.2017  
Szacunek

Szacunek

            Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Dziś odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek –  akcja BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej. Udział naszych uczniów w tym przedsięwzięciu pozwala każdemu na wyrażenie w symboliczny sposób poczucia tożsamości narodowej, patriotycznej postawy oraz wrażliwości społecznej. Poprzez stworzenie pocztówek podczas zajęć plastycznych i grafiki komputerowej oddaliśmy cześć i szacunek uczestnikom Powstania Warszawskiego.  


ilustracja Hanna Łotocka

[zobacz prace...]
     

28.09.2017 Renata Uss-Wocial  
Centrum Edukacji Przyrodniczej

Trzecioklasiści odwiedzają Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zielonej Górze

 Uczniowie klas trzecich odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zielonej Górze. Zdobywali wiedzę na temat recyklingu, segregacji śmieci i ciekawostek związanych z dbaniem o codzienne środowisko. W celu sprawdzenia zdobytej wiedzy mieli okazję samodzielnie posegregować zebrane śmieci. To była cenna lekcja, dzięki której bardziej zadbamy o porządek wokół Nas. 

Sylwia Dybionka, Ela Brzezińska

 

[zobacz album 3a...]


26.09.2017  
Wybory do Samorządu

Dnia 22.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego. Prawo do głosowania mieli wszyscy uczniowie klas 4 – 7 Szkoły Podstawowej oraz II – III Gimnazjum.  Spośród kandydatów wyłoniliśmy trójkę zwycięzców.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w demokratycznych wyborach została Paulina Szeląg z  klasy III A, natomiast jej zastępcami  - Cezary  Oniszczuk z klasy II B oraz Klaudia Żarów z klasy 7b.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów!


26.09.2017 opiekunowie Samorządu Szkolnego 
Grzybobranie


W sobotni poranek, 23 września wybraliśmy się na wspólne grzybobranie - uczniowie klasy pierwszej, rodzice i wychowawca klasy pierwszej. I choć pogoda nie była wymarzona, to z dobrym humorem wyruszyliśmy na poszukiwanie grzybów w pobliskim lesie. Była to doskonała lekcja przyrody
w terenie, na świeżym powietrzu, ale również okazja do lepszego zapoznania się rodziców i dzieci
z naszej klasy.  Do domów wróciliśmy z wiaderkami pełnymi grzybów. ( Większość z nas
J). I tak oto w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni zostaliśmy obdarowani pięknymi skarbami. J


26.09.2017 Agnieszka Marczewska 
"Narodowe Czytanie"

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

 
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, w tym roku poświęconą  „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego.

Dramat powstał na kanwie autentycznego wydarzenia z 1900 roku – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Na weselu pojawił się także Wyspiański, o którym tak napisał Tadeusz Boy-Żeleński: stał całą noc oparty o futrynę drzwi, patrząc swoimi niesamowitymi oczyma. Obok wrzało weselisko, huczały tańce, raz po raz dolatywał do jego uszu strzęp rozmowy. I tam ujrzał i usłyszał swoją sztukę.

Na spotkanie, które odbyło się 20 września, tłumnie przybyli  - witani ludową muzyką krakowską rozbrzmiewającą z głośników - uczniowie klas 4-7 SP i II – III Gimnazjum wraz z nauczycielami. Najpierw przedstawione zostały  w niezwykle ciekawy sposób informacje dotyczące życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, a także genezy powstania „Wesela”. Zebrani mogli obejrzeć fragment adaptacji filmowej tego dzieła, której obrazy były ilustracją do fragmentu dramatu, zaprezentowanego w dalszej część spotkania w postaci audiobooka.

Uczniowie mieli również możliwość obejrzeć wystawę prezentującą życie oraz dorobek twórczy Wyspiańskiego. Na koniec każdy otrzymał krótką informację biograficzną twórcy do wklejenia do zeszytu z języka polskiego.


26.09.2017 Zespół humanistyczny 
Sprzątamy świat

Myśl globalnie, działaj lokalnie. Znacie to powiedzenie? My uczniowie klas I-III już je znamy.

Znaczy to mniej więcej: myśl o całym świecie, a zacznij od własnego podwórka.

W piątek 15 września w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” porządkowaliśmy teren wokół szkoły.


26.09.2017 Elżbieta Brzezińska
"Narodowe Czytanie"

Dnia 7.09.2017 po raz kolejny akcję Narodowego Czytania dla klas I-III, zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świdnicy. W tym roku czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Najmłodszych przywitały barwne postacie w kolorowych strojach krakowskich. Uczniowie poznali biografię autora, podziwiali jego sztukę, a także wysłuchali jego twórczości. Odczytane fragmenty skrywały niezwykłe symbole, które uczniowie mieli za zadanie odgadnąć. Złoty róg oraz złota podkowa z pewnością zostały zapamiętane i będą im się kojarzyły z dramatem Wyspiańskiego. Na zakończenie uczniowie mogli przymierzyć barwne stroje i wcielić się w postacie dramatu.


15.09.2017 Sylwia Dybionka 
Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie naszej szkoły postanowili dołączyć do około 100 szkół na świecie, które obchodzą ten niezwykły dzień. Tego dnia pojawili się w strojach, pokrytych barwnymi kropkami, nie wiedząc do końca, dlaczego? „Dlaczego obchodzony jest właśnie Dzień Kropki?”- zapytał jeden z uczniów. Postanowiliśmy, więc obchody dnia kropki zacząć od obejrzenia historii małej Vashti.

 
https://www.youtube.com/watch?v=P0icrY4Scfg

 
Film wyjaśnił wszystko. Uczniowie postanowili stworzyć własne znaki, które bardzo różniły się od siebie, ukazując ich własną kreatywność i pomysłowość. Wszyscy z zaangażowaniem malowali kropkowe dzieła, układali kropkowe obrazki. Najwspanialsze było to, że pracowali tego dnia wszyscy, nieświadomie ukazując swoje talenty.15.09.2017 Sylwia Dybionka 
Wdrożenie e-dziennika

UWAGA RODZICE I OPIEKUNOWIEProsimy o dostarczenie do wychowawców czytelnych  adresów e-mail, które potrzebne są, aby mieć dostęp do dziennika elektronicznego.

Jeśli e-mail został już dostarczony, a nadal nie mamy dostępu do e-dziennika, prosimy zweryfikować to także z wychowawcą.     

13.09.2017 Marcin Strzelczyk 
Obiady we wrześniu 

Opłaty za miesiąc wrzesień 2017r.
 

przedszkole - 21 zł
szkoła - 42 zł
koszt jednego obiadu dla ucznia to 2,80zł
dla przedszkolaka 1,40złWpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy:
PKO BANK POLSKI
NR 67 1020 5402 0000 0302 0158 6403

z podaniem w tytule płatności następujących danych:
imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

     

12.09.2017 
Konto Rady Rodziców

UWAGA ZMIANA nr KONTARada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Świdnicy
ul. Ogrodowa 36 66-008 Świdnica

PKO BANK POLSKI SA

77 1020 5402 0000 0202 0371 7071


 
     

12.09.2017 
Aktualny rozkład jazdy autobusów od dnia 11 września 2017 r.

UWAGA ZMIANA

Od 11 września rozkład jazdy autobusów ulega zmianie.


     

8.09.2017 
Aktualny plan lekcji od 11 września 2017 r.
UWAGA ZMIANAilustracja Hanna Łotocka

Aktualny plan lekcji w Szkole Podstawowej w Świdnicy od 11 września 2017 r.


     

8.09.2017 
Dziennik elektroniczny Uonet+
Użytkowniku,

otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Adres strony internetowej e-dziennika to:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

 

Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

            1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

                        https://uonetplus.vulcan.net.pl/swidnicapowiatzielonogorski

Wyświetli się powitalna strona systemu

            2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy

            3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość

            4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło

            5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło

            6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

 

Do dziennika możemy także dostać się w prostszy sposób – poprzez link umieszczony na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy:

http://zs.swidnica.zgora.pl/

i na stronie główniej w menu klikamy w – Dziennik Uonet+…

·         Loginem do dziennika jest wskazany adres e-mail

·         Hasło do dziennika musi mieć przynajmniej 8 znaków, w tym cyfrę i wielką literę

informacja ta automatycznie zostanie dostarczona dla rodziców/opiekunów

na adres e-mail przekazany wychowawcy klasy     

6.09.2017 Marcin Strzelczyk
Tornister na wagę zdrowia

TORNISTER NA WAGĘ ZDROWIA

Nieprawidłowy dobór szkolnego tornistra

może spowodować u dzieci trwałe  wady postawy.

Najczęściej spotykaną wadą postawy jest boczne skrzywienie kręgosłupa(skolioza),które z biegiem czasu może przybrać charakter trwały, możliwy do wyleczenia jedynie drogą operacyjną. W niektórych przypadkach może również dojść do zaburzeń wzrostu kości. Aby do tego nie dopuścić zwracajmy baczną uwagę na to, co nasze dzieci noszą w swoich tornistrach i jak je noszą.

Prawidłowo noszony tornister to tornister na obu ramionach i na jednakowej wysokościNiedbale zarzucenie plecaka na jedno ramię to jedna z najczęstszych przyczyn skolioz. Pamiętajmy również o odpowiednim wyregulowaniu szelek tornistra tak, by przylegał on ściśle do pleców.

Przeciążony plecak to druga, również istotna przyczyna powstawania wad postawy. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia dziecko nie powinno nosić ciężaru, który przekracza 10% wagi jego ciała – sprawdza się to jednak tylko w przypadku dzieci z prawidłową wagą. Ogólnie przyjmuje się, że dzieci poniżej szesnastego roku życia nie powinny nosić więcej niż 3 kg(dziewczynki) lub 5 kg (chłopcy), a w przypadku najmłodszych klas podstawowych (I-III) dopuszczalne maksimum to 3 kg.

Tymczasem okazuje się, że to właśnie maluchy noszą ze sobą najwięcej, przez co ich tornistry ważą nawet dwukrotnie więcej!!! Kontrolujmy, zatem zawartość plecaków dzieci i pilnujmy, by nie zabierały one do szkoły zbędnych rzeczy;

SZKOLNE PRZYBORY WYSTARCZĄ W ZUPEŁNOŚCI!!!
     

6.09.2017 Laura Kostrzewa 
Rekrutacja do projektu "Świat Nauki"
W naszej szkole rusza kolejny etap projektu„Świat Nauki”. 

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające z fizyki, chemii, geografii, języka angielskiego, informatyki oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Ponadto pojawi się oferta zajęć wyrównawczych z chemii, biologii i matematyki.

Dla uczniów klas II-III gimnazjum zaplanowan zajęcia zawodoznawcze z psychologiem.

Zajęciami objęci zostaną uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej - klasy 4 - 7.

Aktualnie trwa rekrutacja. Prosimy dzieci i rodziców o jak najszybsze dostarczenie deklaracji.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 11 września 2017r.
     

6.09.2017Joanna Jamroziak, Marcin Strzelczyk 
Zebranie z rodzicamiilustracja Marta Białek
Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 7 września 2017 r. (czwartek)

Prosimy rodziców i opiekunów o przygotowanie adresów e-mail na potrzeby dziennika elektronicznego.


     

1.09.2017 
Rozkład jazdy autobusów w dniach 4 - 8 września 2017 r.
W dniach 4-8 września autobusy  wg rozkładu z poprzedniego roku szkolnego.

Dnia 4 września odjazd autobusów po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego - godzina 10:30.


Od 11 września rozkład jazdy autobusów ulegnie zmianie.     

1.09.2017 
Plan lekcji od 4 września 2017 r.ilustracja Hanna Łotocka


Nowy  plan lekcji w Szkole Podstawowej w Świdnicy od 4 września 2017 r.


     

31.08.2017 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018ilustracja Aleksandra Bąk

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017 r. (poniedziałek)

8:00 - Msza święta
9:00 - uroczysta inauguracja roku szkolnego
9:30 - spotkanie z wychowawcami     

12.08.2017 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Informacja o podręcznikachilustracja Hanna Czarny

W roku szkolnym 2017/2018 wszystkie podręczniki będą darmowe.

Wyjątkiem będą podręczniki do religii, które należy nabyć we własnym zakresie.

[zobacz podręczniki dla uczniów klas 4-5-6-7]

[zobacz podręczniki dla uczniów klas II i III]

        
aktualizacja 17.08.2017 
Patrzcie, jaką zdolną mamy młodzież

        [zobacz artykuł...]

20.06.2017 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Czwartek 22.06.2017r.

godzina 17:00 - uroczyste zakończenie dla uczniów klas III gimnazjum

Piątek 23.06.2017r.

godzina 8:10 - uroczysta Msza święta

godzina 9:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na Hali Sportowej

 - po apelu spotkanie z wychowawcami

godzina 10:30 - odjazd autobusów

godzina 10:31 - WAKACJE !!!

ilustracja Konrad Janek

        
19.06.2017 
Turniej piłkarski

Turniej piłkarski w Słonem

W dniu 13.06.2017r w szkole podstawowej w Słonem odbył się  turniej piłkarski klas 4-6. W zmaganiach piłkarskich brało udział 5 drużyn , które grały systemem każdy z każdym. Zwyciężył pierwszy zespół ze Świdnicy „FC Nam Się Nie Chce” w składzie którego grali:

1.       Hubert Gil

2.       Daniel Kwaśniak vel Kwaśniewski

3.       Kamil Gabalski

4.       Jakub Cichewicz

5.       Szymon Stiler

6.       Antoni Marczak

7.       Oskar Olichwer

Miejsce drugie wywalczył drugi zespół ze Świdnicy „ FC Wiewiórki Alvina” w składzie:

1.       Piotr Wlazły

2.       Dominik Moźdźeń

3.       Kacper Jurczak

4.       Hubert Chrzanowski

5.       Grzegorz Kremens

6.       Szymon Marczenia

Miejsce czwarte w turnieju zajęła najmłodsza drużyna ze Świdnicy „ FC Lubuscy” w składzie:

1.       Kamil Opieczonek

2.       Dominik Ziemianski

3.       Kacper Ziemianski

4.       Błażej Bednarski

5.       Antoni Bednarski

6.       Robert Janek

7.       Maksymilian Bartkowiak

8.       Alan Lewkowicz

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Gabalski

Najlepszym zawodnikiem na boisku został Szymon Marczenia

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy

Tomasz Cygański

 

        
20.06.2017 
Sportowa Liga Szkolna

Sportowa Liga Szkolna

to nie tylko rywalizacja sportowa, to także wspaniała zabawa i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Głównymi celami Sportowej Ligi Szkolnej są: